Ana Sayfa Gündem 20 Ekim 2021

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 150 İTFAİYE MEMURU ALACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, itfaiye hizmetleri ağını genişletmek ve istihdama katkı sağlamak amacıyla 150 yeni itfaiye memuru alacak.

İtfaiye Haftası’nda Ankara İtfaiyesi’ne 150 yeni itfaiye memuru alımı yapacaklarını duyuran Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bizler, göreve başladığımızda öncelikle büyük bir personel ihtiyacı olduğu gerçeği ile karşı karşıya kaldık. Maalesef geçmiş yıllarda itfaiye teşkilatımıza alınmak üzere işe girişi yapılan birçok personel, başka kurumlara ya da kurum içi başka birimlere kaydırılmıştı. İlk etapta 300 itfaiye personeli alımı gerçekleştirmek için harekete geçtik ve sadece itfaiyecilik mezunu gençlerimizden liyakatle 300 kişiyi işe başlattık. Yine talebimiz fazla olmasına rağmen Çevre Bakanlığı’na yapmış olduğumuz başvuru ile 150 itfaiyecilik okulu mezunu kişiyi daha işe başlatacağız” demişti.

ADAYLAR İNTERNET ÜZERİNDEN BAŞVURU FORMU DOLDURACAK

KPSS puan türü üzerinden alımı yapılacak 150 yeni itfaiye memuru için duyuru ilanını yayınlayan Ankara İtfaiyesi, başvuru formunu aktifleştirerek süreci başlattı.

İtfaiyecilik ve yangın güvenliği ya da sivil savunma ve itfaiyecilik ön lisans programlarının birinden mezun olan adaylar, “www.ankara.bel.tr” adresi üzerinden formu doldurduktan sonra, istenilen belgelerle birlikte 1-12 Kasım 2021 tarihleri arasında şahsen müracaatta bulunacak.

SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAVA TABİ TUTULACAK

Geçen yıl memur statüsünde 300 itfaiye erine istihdam yaratan Büyükşehir Belediyesi, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının 5 katı oranında adayı sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutacak.

Başvurular sonrası yapılacak değerlendirme sonucu sınava girmeye hak kazanan adaylar, 18 Kasım 2021 tarihinde Büyükşehir Belediyesi internet adresinde ilan edilecek. Ankara İtfaiyesi, sözlü ve uygulamalı sınavları ise 22 Kasım-1 Aralık 2021 tarihleri arasında yapacak.