Ana Sayfa Yurt 19 Ekim 2021

ZEYDAN KARALAR’DAN HALUK LEVENT’E ONUR ÖDÜLÜ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin (ÇGC) düzenlediği Basın Yarışması Ödül Töreni’nde, Adanalı sanatçı Haluk Levent’e Onur Ödülü’nü takdim etti. Basın özgürlüğünün demokrasinin vazgeçilmez öğelerinden biri olduğunu vurgulayan Karalar, “Halkın haber alma hakkı için çalışan basını desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Cemiyet Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen ve kalabalık davetli topluluğunun katıldığı törende Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adanalı sanatçı Haluk Levent’e Onur Ödülü’nü takdim etti.

Törende konuşan Başkan Zeydan Karalar, basının, demokrasilerde önemli güçlerden biri olduğunu belirterek, “Basın, demokrasi olan her ülkede önemli dördüncü güçtür. Ve böyle olması ülkenin, dolayısıyla bizlerin yararınadır. Basın etiği ilkelerine uygun çalışan ve halkın haber alma hakkını kullanmasına olanak tanıyan basından ürkmemek, korkmamak lazım. Uyarılar dikkate alındığında toplumun yararına sonuç verir” dedi.

“YANLIŞLARI BİLDİRME NOKTASINDA ÖNEMLİ GÖREV ÜSTLENİYOR”

15 bin çalışanı bulunan bir kurumu yönettiğini hatırlatan Başkan Zeydan Karalar, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu kadar çok insanın çalıştığı yerde her şeyi görme şansım yok. Basın, hizmet aşamasında yapılan yanlışları bizden önce görebilir. Bunları bildirme noktasında ciddi katkı sağlar. Bunu yapan basını çok önemsiyorum. Görevini yapan basının daima yanında olacağımı bilmenizi istiyorum.İzmir örneğinde olduğu gibi, meclis kararlarının yerel gazetelerde yayınlanması suretiyle basına destek verilmesi yöntemini konuşuyoruz. Konu belediye meclisimizde.”