Ana Sayfa Yurt 19 Ekim 2021

PANDEMİDEN TABLOLARA YANSIYANLAR MALTEPE’DE

Pandemi döneminde yapılan eserlerden oluşan “Yansımalar 4” isimli karma resim sergisi, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açıldı.

Maltepe Belediyesi’nin Ekim ayındaki sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen sergide, Ali Naki İlhan, Bahar Batuan Ranlı, Berna Efe, Dilek Ünal, Fatma Ayhan, Fevziye Sayarı, Gülay Bayrak, Nadide Altunbaş Kale, Mahire Erk, Rahime Günkut, Şaheser Özbalçık Yasin ve Zihniye İlhan’ın eserleri bulunuyor. Serginin küratörü Zihniye İlhan, “Yansımalar” isimli 150 kişiden oluşan bir sanatçı grubu olarak çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirtti.

FİLOGRAFİ VE GOBLEN TEKNİĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Sergide filografi, akrilik ve yağlı boya tekniklerinin yanı sıra goblen tekniğiyle, kumaş üzerine renkli iplerin iğne ile işlenmesiyle oluşturulan resimler de yer aldı. Kaybolmaya yüz tutan çivi ve tel kullanılarak yapılan “filografi” isimli el sanatından örnekler de büyük ilgi gördü.

Sergide, mimar ve ressam Dilek Ünal, okurları ile bir araya gelerek, “Dehliz Güneşi”, “Nil ve İçindeki Rüzgar”, “Kaniye” isimli kitaplarını imzaladı.

“Yansımalar 4” karma resim sergisi, 25 Ekim’e kadar Galeri Maltepe’de ziyarete açık olacak.