Ana Sayfa Yurt 19 Ekim 2021

MUHTAR, “İŞ-KUR MEMURU” GİBİ ÇALIŞIYOR

PERİHAN ERSİN

Karaman’ın 8 bin nüfuslu Hürriyet Mahallesi’nin muhtarı Bilal Ünüvar, organize sanayi bölgesindeki fabrikalardan gelen “eleman aranıyor” mesajlarını mahalle sakinleriyle paylaştığını anlattı. Ünüvar, “İcabında çalışanlar oluyor, insanlara iş bulmaları konusunda faydalı olabiliyoruz, ne mutlu bize” dedi.

Karaman Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalardaki sanayicilerin kendisine mesaj attığını belirten Muhtar Ünüvar, ANKA Haber Ajansı’na şunları söyledi:

“ORGANİZE SANAYİ İLE MAHALLELİ ARASINDA BİR KÖPRÜYÜZ, DEVAMLI İRTİBAT HALİNDEYİZ

“Karaman’ın en büyük mahallesi, Hürriyet Mahallesi’dir ve mahallemizde yaklaşık 2050 hane var. Bu da aşağı yukarı 8 bin nüfus yapıyor. Hürriyet Mahallesi biraz kırsal kesimde kalıyor ve bu sebepten ötürü kalender insan sayımız biraz fazla. İşte organize sanayi bölgemiz var ve biz organize sanayi ile mahalleli arasında bir köprüyüz, devamlı irtibat halindeyiz.

“FABRİKALARIMIZDAN GELEN MESAJLARI BEN DE MAHALLE SAKİNLERİYLE PAYLAŞIYORUM”

Fabrikalarımızdan Whatsapp yoluyla gelen mesajları ben de Whatsapp yoluyla mahalle sakinleriyle paylaşıyorum. İcabında çalışanlar oluyor, insanlara iş bulmaları konusunda faydalı olabiliyoruz, ne mutlu bize. Karaman’da bizim organize sanayi bölgemiz örnek gösterilecek çalışkan bir yer. İşçi bulamıyorlar ve zaman zaman köylerden dahi işçi getiriyorlar, bu şekilde çalışmaları devam ediyor. Karaman ekonomisine katkı sağlayan fabrikalarımız, kalender insanlara iş sahası açtıkları için bütün organize sanayi bölgesine canı gönülden teşekkür ediyorum.”