Ana Sayfa Yurt 19 Ekim 2021

MARMARİS BELEDİYESİ’NDEN YANGIN MAĞDURU KÖYLÜLERE KEÇİ DAĞITIMI

Marmaris Belediyesi, yangının yaralarını sarmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda küçükbaş hayvanları telef olan köylülere, 257 adet keçi dağıtıldı.

Marmaris’te 29 Temmuz – 5 Ağustos 2021 tarihleri arasında yaşanan orman yangınında, alevlerin ulaştığı yerleşim yerlerindeki ahırlarda bulunan çok sayıda çiftlik hayvanı telef olmuştu. Marmaris Belediyesi, hayvanları telef olan vatandaşlara da yardım elini uzattı. Belediye, köylülere keçi dağıttı.

İçmeler, Bayır, Osmaniye, Hisarönü ve Dereözü’nde 25 aileye, toplamda 257 adet keçi dağıtıldı. Ünlü sanatçı Haluk Levent’in başkanlığını yaptığı Ahbap Platformu iş birliğiyle alınan keçileri, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay teslim etti.

YARALAR SARILMAYA DEVAM EDİLİYOR

Keçi teslim edilen köylülerden Orhan Yiğit, Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve belediye personeline teşekkür ederken, Sefa Demirsay ve Ferit Çoban da verilen destek için mutlu olduklarını söyledi.

Yangının hemen ardından yaraları sarmak ve ilk etapta acil sorunları gidermek için çalışma başlattıklarını söyleyen Belediye Başkanı Oktay, “Sırayla tüm sıkıntılara çare buluyoruz. Yangında hasar gören evlerde ve ahırlarda tadilatlara devam ediyoruz. Bugün de hayvanları telef olan vatandaşlarımız yeni hayvanlarına kavuştu” dedi.

Oktay, hayvanların temininde destek olan sanatçı Haluk Levent ve Ahbap Platformu’nu da teşekkür etti.