Ana Sayfa Yurt 19 Ekim 2021

KEMALPAŞA BELEDİYESİ’NE 2022 YILI İÇİN 152 MİLYONLUK BÜTÇE

Kemalpaşa Belediye Meclisi, 2022 yılı performans programı ile gelir-gider bütçesini görüştü. Belediye’nin 2022 yılı bütçesi 152 milyon 250 bin TL olarak belirlendi.

Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Kemalpaşa Belediye Meclisi’nin Ekim ayı ikinci birleşiminde 2022 yılı gelir gider bütçesi ve 2022 yılı performans programı görüşüldü. Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı toplantıda, performans programı ve bütçe ile ilgili görüşlerini belirtmek isteyen meclis üyelerine söz verdi. CHP Grubu’nun görüşlerini Grup Sözcüsü ve Başkan Yardımcısı Arzu Külahcıoğlu Altıntoz ve Mehmet Türkmen; AKP Grubu’nun görüşlerini, Metin Yaşar ile Çile Özkul açıkladı.

“TÜRKİYE’DE EKONOMİK KRİZ VAR”

Bütçe görüşmeleri sırasında getirilen eleştirilere tek tek yanıt veren Başkan Karakayalı, etkisini sürdüren pandemi sürecine ve Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik koşullardan belediyelerin de etkilendiğine vurgu yaparak şunları söyledi:

“Geçtiğimiz gün belediyenin kasasına sadece 7 bin TL girmiş, bir bakkalın günlük cirosu bile 7 bin TL, koskoca belediyenin durumunu düşünebiliyor musunuz? Bu durumda Türkiye’de ekonomik krizin olmadığını söyleyebilen biri var mı?”

“RANTSAL DÖNÜŞÜM DEĞİL HALK İÇİN DÖNÜŞÜM”

Kentsel dönüşümle ilgili açıklamalarda bulunan Karakayalı,“Her zaman rantsal dönüşümden uzak durduk. Halka rağmen değil, halkın isteği olacak dedik. Bundan sonrada her zaman ve her şartta bu tutumumuzu sürdüreceğiz. Halkımız bize güvenerek oy vermiş biz de onların istediği doğrultuda gerekenleri yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“2024’TE HALK GEREKENİ SÖYLER”

Başkan Karakayalı konuşmasını, “İlçemizi sonunda, 2009’dan beri hayalim olan üniversiteye kavuşturduk. Kemalpaşa için çok önemli bir adım olduğunu düşünüyorum.Bu işi hep birlikte başardık. Temennimiz Kemalpaşa’da daha fazla fakülte görmektir. Metro projesi ilçemizin Cumhuriyet tarihinden beri alacağı en büyük yatırım olacak. Çabalarımız sonucu 2032 yılı takviminideki projeyi 2021 yılına aldırdık. Bu konudaki desteklerinden dolayı Sayın Tunç Soyer’e ayrıca teşekkür ederim. 2024 seçimleri geldiğinde kimin ne kadar çalıştığını halkımız görecek. Takdir halkındır” diyerek tamamladı.

Konuşmaların ardından belediyenin 2022 performans programı ve bütçesi, 152 milyon 250 bin TL olarak oybirliği ile kabul edildi.