Ana Sayfa Yurt 19 Ekim 2021

KARŞIYAKA’DA ULUSLARARASI RESİM ÇALIŞTAYI BAŞLADI

Karşıyaka Belediyesi, bu yıl ilk kez “Uluslararası Resim Çalıştayı” düzenliyor. Güzel Sanatlar Parkı’nda 18 Ekim’de başlayan ve 22 Ekim’e kadar devam edecek olan çalıştayda, başvurular arasından seçilen alanında uzman 10 ressam yer alıyor.

Çalıştayın açılışına, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın eşi Öznur Tugay da katıldı. Törende, Karşıyaka Belediye Başkan Vekili olarak söz alan Meclis Üyesi Birgül Çağrı, ressam ve heykeltıraş Sevde Hallaç ile diorama sanatçısı Alper Bıçaklıoğlu, kentin çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığını belirterek, katılan tüm sanatçılara başarılar diledi.

5 GÜN SÜRECEK

22 Ekim tarihine kadar devam edecek olan Resim Çalıştayı’nda, başvurular arasından seçilen alanında uzman 10 ressam yer alıyor. İzmir’den ve farklı şehirlerden katılım sağlayan bu sanatçıların yanı sıra 2 ressam da Viyana’dan dijital bağlantı ile organizasyonda yer alıyor. Çalıştay kapsamında ressamlar, çalışmalarını, 5 gün boyunca 09.00 ile 18.00 saatleri arasında Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı’nda açık havada  gerçekleştirecek. Hava koşulları uygun olmadığı takdirde ise aynı park içerisinde bulunan kapalı sergi alanı kullanılacak. Organizasyon boyunca söyleşiler ve çeşitli etkinlikler de yapılacak.

Sanatçıların çalışma alanı ziyaretçilere açık olacak; vatandaşlar bir eserin üretim sürecini yakından gözlemleyebilecek. Sanatçıların çalıştay boyunca ortaya koyduğu eserler ile 22 Ekim Cuma günü saat 18.00’da Hamza Rüstem Fotoğrafevi’nde sergi açılacak ve 7 gün boyunca ziyaret edilebilecek. Çalıştayda yer alan her sanatçıya Karşıyaka Belediyesi tarafından katılım belgesi verilecek.