Ana Sayfa Bülten 19 Ekim 2021

“KANUNSUZ TOPRAKLAR” DİZİSİNİN YURT DIŞI GELİRİ İLE OKUL YAPILACAK

Kömür şehri Zonguldak’ın bir kasabasında 1939 yılında geçen madencilerin zorlu yaşam mücadelesinin anlatıldığı, FOX TV ekranlarında yayınlanan “Kanunsuz Topraklar” dizisinin yurt dışı gelirleri ile okul yapılacak. Oyuncular aynı zamanda madenci aileleri ziyaret edecek.

Kanunsuz Topraklar dizisine genel izleyici yanında, hayatını maden işçiliği yaparak kazanan ve doğası gereği zorlu şartlarda çalışan maden işçileri ve ailelerinin de yoğun ilgi gösterdiği belirtildi. İzleyicilerin maden işçileriyle daha fazla empati kurmasına destek veren dizinin yapımcı ve oyuncularının ilk fırsatta Zonguldak’ı ziyaret ederek, madencilerle bir araya geleceği duyuruldu.

Gold Yapım Şirketi’nin sahibi Faruk Turgut, çekim şartlarının çok ağır olduğunu ve tüm önlemleri alarak maden kazı sahnelerini yaklaşık bir ayda tamamladıklarını söyledi. Yapımcı Turgut, dizinin yurt dışı satışından elde edilecek gelirlerle okul yaptırmayı planladıklarını açıkladı. Turgut, madencilerin gerçek hikayelerini tüm çıplaklığı ile gözler önüne sererek, onların hayatlarının daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunan dizinin, Zonguldaklı çocuklara okul hediye ederek, bir ilki gerçekleştireceğini dile getirdi.

Uğur Güneş, Esra Bilgiç, Necip Memilli, Kaan Taşaner, Murat Daltaban, Doğaç Yıldız, Eylül Su Sapan, Serdem Paçal, Hazar Motan, Beyti Engin, Onay Kaya, Mine Şenhuy Teber, Ezgi Çelik, Onuryay Evrentan, Bora Sivri, Mustafa Dinç, Hakan Aydın, Arif Diren, Şekip Taşpınar, Soner Türker, Doğaç Gözüdeli, Umay Anadolu Kaboğlu, Mısra Tüfek, Rana Kayacan, Hür Can Davran ve İhsan İlhan’ın rol adlıkları dizi yaklaşık bir yıllık bir hazırlık sürecinden sonra çekimlerine başladı. Dönemine uygun olarak hazırlanarak dekor ve kostümlerin yanı sıra 5000 metrekare üzerine bir köy inşa edildi.