Ana Sayfa Yurt 19 Ekim 2021

BEKİRDERESPOR’A ŞAMPİYONLUK KUPASINI İZMİT BELEDİYE BAŞKANI HÜRRİYET VERDİ 

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesi 2. Başkanlık Kupası’na katılan amatör spor kulüpleriyle bir araya geldi. Turnuvanın şampiyonu Bekirderespor’a kupasını, Başkan Hürriyet verdi.
 
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, pandemi sebebiyle sahalardan uzak kalan amatör futbol kulüplerinin, yeni sezon öncesi hem form tutması hem de kaynaşması adına düzenlenen 2. İzmit Belediyesi Başkanlık Kupası’na katılan kulüplerin başkanları, yöneticileri ve sporcuları ile buluştu. Amatör Süper Lig, 1. Amatör Küme ve Masterlar Ligi’nden 13 takımın mücadele ettiği turnuvada şampiyon olan Bekirderespor’a kupa ve madalyalarını takdim eden başkan Hürriyet, altyapıya ve tesisleşmeye vurgu yaptı.
 
SPOR CAMİASINDAN GENİŞ KATILIM
 
Lastik-İş Sendikası Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa Başkan Hürriyet’in yanı sıra, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Bulut, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) Başkanı Murat Aydın, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kocaeli Başkanı Remzi Demirer, Saha Komiserleri Derneği Başkanı Süleyman Karadaş, Hakem ve Gözlemciler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Özhan Kurt, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Yaşar Kardaş, Koordinatör Ozan Aksu, Spor İşleri Müdürü Mithat Ağa, İzmit Belediyespor Kulüp Başkanı Yusuf Erenkaya, İzmit Belediye Gençlik Spor Kulübü Başkanı Uğur Koştur, İl Hakem Kurulu Üyesi Mukadder Gülpınar ile İzmit Belediyesi 2. Başkanlık Kupası’na katılan 13 takımın başkanları, yöneticileri ve sporcuları katıldı.
 
HÜRRİYET, ALTYAPIYA VURGU YAPTI
 
Amatör spora büyük önem verdiklerini vurgulayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, şöyle konuştu:
 
“İzmit Belediyesi olarak sporun ve sporcunun dostu olarak bu yıl 2’ncisini düzenlediğimiz Başkanlık Kupası’nın ödül töreninde siz değerli kulüplerimiz, yöneticilerimiz ve sporcularımızla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu organizasyon bizim için çok kıymetli. Amatör spor kulüplerini çok önemsiyoruz ve desteklemeye gayret ediyoruz. Çünkü bu kentin bir sporcu fabrikası gibi çalışması gerektiğine inanıyoruz. Altyapı kıymetli. Altyapıya verilen her desteğin aslında bu ülkenin geleceğine verilen destek olduğunu biliyoruz.
 
-SPOR İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜ AKTİF HALE GETİRDİK
 
İzmit’te sporu geliştirebilmek, spor alanındaki faaliyetleri daha iyi sürdürebilmek, spora ve sporcuya daha güzel destekler verebilmek için göreve geldiğimizde ilk olarak, atıl bırakılan Spor İşleri Müdürlüğünü aktif hale getirdik. Sizin içinizden gelen bu işi bilen kıymetli arkadaşlarımızı göreve getirdik. Gerçekten iyi bir diyalog kuralım, iyi bir dayanışma gerçekleştirelim istedik. Spor İşleri Müdürlüğümüz, spor alanında farkındalığı yüksek işler ortaya koyuyorlar.
 
-SPOR CİDDİ BİR KONU
 
Spor, üzerine düşünülmeden tek kalemle geçiştirebilecek bir konu değil. Üzerine ciddi ciddi düşünülmesi, toplumda ne kadar etkisi olduğunun kesinlikle farkında olunması gereken apayrı bir konu. Sağlıklı bir toplumun oluşmasında büyük önemi olan sporun yaygınlaşmasında ve sağlam temeller üzerine kurulmasında amatör spor kulüplerimizin etkisi ve rolü gerçekten çok büyük. 
 
-115 KULÜBE 1 MİLYON 225 BİN LİRA MALZEME DESTEĞİ
 
Bizler de İzmit Belediyesi olarak sağlıklı bir geleceğin ve sporun öneminin farkında olarak her zaman amatör spor kulüplerimizin yanında olduğumuzu söylemek istiyoruz. Bu anlamda da gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştirmeye devam edeceğimiz destekler bunun göstergesi. Sadece 2020 yılında 115 kulübümüze 1 milyon 225 bin lira tutarında malzeme yardımında bulunduk. Mahallelerimizde bulunan futbol sahalarını yenilerken yeni spor sahaları kazandırmak adına da tüm birimlerimiz var gücüyle çalışmaya devam ediyor. 
 
-TESİSLEŞME KONUSUNDA CİDDİ PROJE GELİYOR
 
Altyapının en çok ihtiyacı olan şeylerden birisi tesisleşme. Spor Müdürlüğümüz şu anda tesisleşme ihtiyacına cevap verecek çok önemli bir çalışmayı tamamladı. Yakın zamanda bütün kulüplerimizi davet ederek bir araya geleceğiz. Projemizi sunacağız. ‘Ben yaptım oldu’ mantığıyla değil, sizin fikirlerinizle daha da geliştirerek çok hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz. Altyapı kulüplerimizin en çok ihtiyacı olan konulardan birine de merhem olacağımıza inanıyorum. 
 
-KASKF’NİN 35. KURULUŞ YILINI KUTLADI
 
Yine Akmeşe’de Enduro Motocross Yarış Pisti tamamlandı. Yakında açılışını yapacağız. Sporun her dalını desteklemeye gayret ediyoruz. Buradan bir kez daha gençlere sportif anlamda katkı sağlamakla kalmayıp, sağlıklı, bilinçli, ülke sorunlarına duyarlı, iyilikten ve doğruluktan yana yetişmelerinin de sağlandığı, toplumsal merkez olarak gördüğümüz Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun 35. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. Başkan Murat Aydın ve yönetimine başarılar diliyorum. 
 
-YENİ SEZON HAYIRLI OLSUN
 
2. Başkanlık Kupası’nda başta kupayı kazanan Bekirderespor kulübümüz olmak üzere, turnuvaya katılan tüm kulüplerimizi tebrik ediyorum. Geride bıraktığımız Amatör Spor Kulüpleri Haftasını da en içten dileklerimle kutluyorum. Yeni sezonun tüm kulüplerimize hayırlı olmasını diliyorum.” 
 
AYDIN: “EN BÜYÜK SIKINTIYI KULÜPLER YAŞADI”
 
Programda söz alan KASKF Başkanı Murat Aydın ise şunları söyledi:
 
“Yaklaşık bir buçuk yıldır pandemi ile uğraşıyoruz. Bu süreçte en büyük sıkıntıyı spor kulüpleri yaşadı. Ama inşallah herhangi bir sakatlık ve kaza bela olmadan 2021-2022 sezonuna bu ay sonu itibariyle başlamış olacağız. Liglerde mücadele edecek tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.
 
Bu süreç içerisinde İzmit Belediyemizin, Başkanlık Kupası adı altında organize ettiği turnuva bütün takımlarımızı bir araya getirdi. Sporcularımız özledikleri müsabakaları yapmanın keyfini yaşadı. Antrenman noktasında takımların açısından da çok önemli. Turnuvayı organize eden Belediye Başkanımız Fatma Hanım’a ve ekibine verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum.”
 
ŞAMPİYONLUK KUPASINI BAŞKAN HÜRRİYET VERDİ
 
Konuşmaların ardından turnuvaya katılan tüm takımlara plaket takdim edildi. Programda ayrıca tüm amatör spor kulüplerine malzeme desteği de verildi. İzmit Belediyesi 2. Başkanlık Kupası’nın şampiyonu Bekirderespor ise kupasını Başkan Hürriyet’in elinde aldı.