Ana Sayfa Yurt 17 Ekim 2021

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, ÖZEL GEREKSİNİMLİ AYŞE KIRDAĞ’IN ASFALT TALEBİNİ YERİNE GETİRDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Çamlıyayla ilçesindeki Sebil mahallesinde yaşayan özel gereksinimli Ayşe Kırdağ’ın asfalt talebini yerine getirdi. Yol yapım ekiplerinin 262. Sokak’ta yürüttüğü asfaltlama çalışması sayesinde Kırdağ, tek başına sokağa çıkabilecek.

Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri, Sebil mahallesinde ailesiyle birlikte yaşayan ve 1999 yılında ağaçtan düşme sonucunda belinden aşağısı felç olan 38 yaşındaki Ayşe Kırdağ’ın asfalt talebi üzerine, 262. Sokak’ta çalışma başlattı. Sokağın zemini düzeltilip, ana yol bağlantısından başlamak üzere iç taraflara kadar olan bölümü sıcak asfalt ile kaplandı.

Taş ve tozdan dolayı akülü aracını tek başına kullanamayan Kırdağ, artık rahatlıkla dışarı çıkabilecek. Çalışmadan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Ayşe Kırdağ, “Yıllardır engelliyim. Yol yapılmıyordu, şu an yapıldı. Teşekkür ediyorum Başkanımıza da. Artık akülü aracımla gezebilirim. Çıkamıyordum yola, toz ve taş vardı” dedi.

“YOL ÖNCEDEN TOZDU”

Kızı Ayşe’nin tekerlekli sandalye ile inip çıkabilmesi için evlerinin bahçesine asansör sistemi de yaptırdığını belirten Mehmet Emin Kırdağ ise “Vahap Başkanımızdan memnunuz, yolu yaptı, asfaltı döktü. Önceden yol tozdu, daha iyi oldu asfaltı dökünce. Memnun olduk, sağ olun” diye konuştu.

Sebil Mahallesi Muhtarı Coşkun Küçük ise “Mersin Büyükşehir, bu yaz dönemi boyunca Sebil mahallemizde birçok ara yola girerek, bozuk olan yollarımızın sathi asfalt kaplama ve hazır asfalt ile tamirini yaptı. Ayşe kardeşimizin evinin sokağını yaptı. Bundan dolayı da Vahap Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.