Ana Sayfa Yurt 15 Ekim 2021

MEZİTLİ’DE, OTELDE UNUTULANLAR UNUTULANLAR, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE UMUT OLDU

Mersin’in en büyük turizm işletmelerinden biri, özel bir çalışmaya imza attı. Otelde kalan misafirlerinin unuttuğu ya da almadığı eşyalar toplanarak Mezitli Belediyesi Dayanışma Evi’ne bağışlandı. Özel olarak kolileyerek paketledikleri eşyaları, Mezitli Belediyesi Dayanışma Evi’ne getiren otel yetkilileri, kıyafetlerin raflara dizilmesine de yardım etti.

Unutulan yada bırakılan eşyaları prosedürler kapsamında bir süre muhafaza ettiklerini dile getiren Otel Operasyon Müdürü Aylin Özdoğan, “Unutulan ve bırakılan eşyalar bir süre birikince insanlarımıza faydalı olsun istedik. Eşyalarını unutan misafirlerimizin eşyalarını uygun olanlarını gerekli temizlik ve hijyen kuralları kapsamında elden geçirerek biriktirdik. Belli bir orana geldiğinde Mezitli Belediyemizle görüşerek değerlendirme talebimizi ilettik. Sağ olsunlar onlar da buna çok sıcak yaklaştılar. Çok güzel bir iş birliği ile ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlayacağız. Bundan sonra da belirli aralıklarla bu projemizi devam ettireceğiz” dedi.

Hem unutulmuş eşyaların değerlenmesi hem de ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacının giderilmesi konusunda son derece yararlı bir projeye imza attıklarını belirten Kat Hizmetleri Şefi Emin Emlik de “Otelimiz bünyesinde çalışan son derece duyarlı bir ekibimiz var. Mezitli Belediyemizle irtibata geçerek önemli bir iş birliği sağlamış olduk. Sosyal dayanışma topluluğumuz bu tür etkinler düzenliyoruz” diye konuştu.

İnsan Kaynakları Şefi Ahmet Demir ise “Mezitli Belediyemizle ortak bir proje yaparak sadece unutulan eşyalar değil kullanılmamış eşyalarında olduğu ortak bir projede buluşabiliriz. Biz de Mezitli Belediyemizin bu çabasına katkı sunabilirsek son derece mutlu oluruz” dedi.