Ana Sayfa Yurt 15 Ekim 2021

DİDİM BELEDİYE BAŞKANI ATABAY, GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, düzenlediği basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. Toplantıda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Atabay, kendisine yöneltilen soruları da cevapladı.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, düzenlediği olağan haftalık basın toplantılarına yeniden başladı. Didim Belediyesi Altınkum Ek Hizmet Binası’nda düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında, Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Deveci, E. Öznur Gündoğdu, Zeynel Şener, CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, İYİ Parti Didim İlçe Başkanı Vefa Berk Tezsezener, Didim Belediyesi Meclis Üyeleri de yer aldı.

Kahvaltının ardından başlanan basın toplantısında, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, gazetecilere yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Başkan Atabay, ilçeye yapılacak kültür merkezi ile ilgili bilgilendirmede bulunarak, şunları söyledi:

“Kültür merkezini herhangi bir boş arsada yapabilirdik. Vatandaşlarımız için ulaşım zorluğu olacağından dolayı, vergi dairesinin hemen arka tarafına yapacağız. Kentin merkezinde, herkese eşit yürüme mesafesinde olacak. Proje Didim’in projesi, ancak projeyi yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’dur. Bina yapılıp bize teslim edilecek. Tabii ki ortak kullanacağımız alanları olacak ama Büyükşehir Belediyesi yapıp Didim’e hediye edecek. Kültür merkezinin de 15 gün evvel ihalesi yapıldı. Önümüzdeki yaz sezonuna yetişmesini bekliyoruz. İçerisinde 750 kişilik salon, 135 kişilik cep sineması, fuaye salonu ve otoparkı ile ilçemize güzel bir kültür merkezi kazandıracağız. Didim’e uzun yıllar hizmet edecek.”

Atabay, hayata geçirdikleri ve geçirmeyi planladıkları diğer projeleri de şöyle özetledi:

“Önemli projelerimizden birisi olan Amfi Tiyatro’da çalışmalar devam ediyor. 2022 Haziran ayı ortasında bitirilmesini bekliyoruz. 4000 kişilik bir tiyatro, içesinde Amfi Tiyatro’ya bağlı bir restoran, kulis odaları olacak. Çevrede peyzaj çalışmaları gerçekleştireceğiz. 1 . Koy’a kadar olan kısımda güzel bir aks yaratacağız. Amfi Tiyatro projemizin çevre kentlere etkisi büyük oldu. Çevremizdeki ilçeler de böyle bir çalışma düşündüklerini belirtti. Projemiz görünüş itibari ile çok güzel olacak.

Cumhuriyet Mahallesi Pınar Caddesi üzerinde yarım kalan bir bina vardı. Oraya ne yapalım diye çok düşündük. Çünkü içerideki alan salon yapmaya yetmiyor. Binadaki alanlar çok iyi hesaplanmamış. Biz bu binayı “DİGEM” diye adlandırdığımız Didim Gençlik Merkezi’ne dönüştürdük. Buradaki çalışmaların 2 ay içerisinde tamamlanmasını bekliyoruz. Burada gençlerimiz ve çocuklarımız için çeşitli kurslar olacak.  Resim, müzik, halk oyunları gibi kursların yer alacağı gençlik merkezinde kurslar tamamen ücretsiz olacak. Aynı zamanda nikah salonumuzu buraya taşıyacağız. İçerisinde 600 m²’lik bir salon olacak. Burada düğün, nikah, toplantı, yemek ve seminerler yapılabilecek.

Akbük Mahallesi’ne yeni açmış olduğumuz Mavi Mandayla Balık Restaurant’tan itibaren Akbük merkezine doğru kıyı şeridinde Ali Rıza Efendi Parkı’nın yapımına Aydın Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte başlayacağız. 15 bin m²’lik bir alana yapılacak olan parkın içerisinde, halkımızın ihtiyaçlarının karşılanacağı aktiviteler ve hizmetler olacak. Kentimiz genelinde 74 km’lik bisiklet yolu hattının kararını UKOME’den çıkardık. Aydın Büyükşehir Belediyemizden onayını aldık. 15 gün içerisinde 7 km’lik bisiklet yolunun çalışmasına başlayacağız.”