Ana Sayfa Yurt 14 Ekim 2021

ÇANKAYA BELEDİYESİ’NDEN ANKARA’NIN BAŞKENT OLUŞUNUN 98. YILINA ARMAĞAN: “13 EKİM BAŞKENT PARKI” 

Çankaya Belediyesi Ankara’nın başkent oluşunun 98. yılında Yaşamkent Mahallesi’nde “13 Ekim Başkent Parkı”nı hizmete açtı.  Başkan Alper Taşdelen, açılış öncesinde yaptığı konuşmada, “Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nı yönettiği bir Anadolu kasabasını başkent yapmıştır. Çünkü O’nun hayalinde Cumhuriyetle, devrimlerle özdeşleşen bir başkent hayali vardı ve Ankara bu hayalin en somut adıdır” dedi.

Çankaya Belediyesi, Ankara’nın Başkent Oluşu’nun 98. yılı kutlamaları kapsamında yeni bir parkla, güne özel bir anlam kazandırdı. Yaşamkent Mahallesi’nde açılışı yapılan 7 bin 100 metrekarelik yeni parka, “13 Ekim Başkent Parkı” adı verildi.

TAŞDELEN: “YATIRIM VE ÜRETİMİ EN ÇOK YAPAN İLÇE BELEDİYESİYİZ” 

Açılış öncesi konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nı yönettiği bir Anadolu kasabasını başkent yapmıştır. Çünkü O’nun hayalinde Cumhuriyetle, devrimlerle özdeşleşen bir başkent hayali vardı ve Ankara bu hayalin en somut adıdır. Biz de bugün 13 Ekim’in 98. Yılını 13 Ekim Başkent Parkı’nı açarak kutluyoruz” dedi.

Çankaya’nın tüm ilçe belediyeleri içinde yatırımı ve üretimi en fazla yapan belediye olduğunu belirten Taşdelen, “Biz projelerimizi hayata geçirirken hep halkımızın çıkarlarını ön planda tutuyoruz ve sosyal belediyecilikte ısrar etmeye devam edeceğiz. Çankaya’ya hizmet etmek bizim için bir onurdur. Parkımız vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Taşdelen’in konuşmasının ardından açılışa katılan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkanvekili Adnan Beker, CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, CHP Çankaya İlçe Başkanı Fahri Yıldırım, CHP Mamak İlçe Başkanı Uğur Açıkalın, CHP Ankara İl Disiplin Kurulu Başkanı Murat Ünal birlikte parkın açılışını gerçekleştirdi.

7 BİN METREKARE PARK ALANI 

Çankaya Belediyesinin açılışını yaptığı “13 Ekim Başkent Parkı” 7 bin 100 metrekare alana sahip. Çocuk oyun alanı, spor ve fitness alanı ve oturma birimleriyle bölge halkının yeni yaşam alanı olacak park, yüzlerce ağacı ile de yeşil alan ihtiyacını karşılıyor.