Ana Sayfa Yurt 13 Ekim 2021

6. ŞEHİR TİYATROLARI FESTİVALİ, 18 EKİM’DE ADANA’DA BAŞLAYACAK

Adana, Türkiye’nin dört bir yanından şehir tiyatrolarını ağırlamaya hazırlanıyor. 6. Şehir Tiyatroları Festivali, 18 Ekim-1 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 13 şehir tiyatrosunun sahneleyeceği oyunlar, tiyatroseverlere unutulmaz 2 hafta yaşatacak.

Bu yıl 6’ıncısı düzenlenecek olan Adana Şehir Tiyatroları Festivali, 18 Kasım Pazartesi günü İstanbul Şehir Tiyatrosu’nun sahneye koyacağı oyunla başlayacak ve 1 Kasım Pazartesi günü Uşak Şehir Tiyatrosu’nun oyunuyla sona erecek.

14 gün sürecek festivalde Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen şehir tiyatroları birbirinden etkileyici oyunlar sahneleyecek.

ATÖLYE ÇALIŞMALARI VE KONFERANSLAR

Festivalde tiyatro gösterimlerinin yanı sıra Kocaeli, Anadolu ve Atatürk Üniversiteleri’nden bazı akademisyenler, tiyatro ile ilgili atölye çalışmaları yapacak, konferans verecek.

KÜLTÜR SANAT ŞEHRİ ADANA

Adana’nın evrensel değerde yetiştirdiği sanatçıları ve önemli festivalleri ile bir kültür sanat şehri olduğunu bir kez daha dile getiren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, sanatı ve sanatçıyı desteklemeye devam edeceklerini söyledi. Başkan Zeydan Karalar, Adanalılar’ı 6. Şehir Tiyatroları Festivali’ni izlemeye davet etti.

İlginizi çekebilir

BUCA’DA HAREKET DOLU HAFTA 

BUCA’DA HAREKET DOLU HAFTA