Ana Sayfa Gündem 22 Ağustos 2021

Açık öğretim öğrencilerine yeni sınav hakkı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, açık öğretim ortaokulu ve lise sınavlarına katılamayan öğrencilere yeni sınav hakkı tanındığını açıkladı. Öğrenciler 23-24 Ağustos’ta kayıt yaparak sınava girebilecek.

Orman yangınları ve sel felaketi nedeniyle açık öğretim sınavlarına giremeyen öğrencilere yeni sınav hakkı tanındı. Yangın ve sel felaketlerinden dolayı öğrencilerden bir kısmının kayıtlarını yenileyemediklerini, bir kısmının da kayıt yaptırdıkları hâlde sınava giremediklerini söyleyen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Özer konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Özer şunları söyledi: ““Afet bölgelerindeki millî eğitim müdürlerimiz ve yöneticilerimizle sürekli temas hâlindeyiz. Millî eğitim müdürlerimiz, sınava katılamayan öğrencilerin mağduriyetlerini bana ilettiler. Bunun üzerine hem bu öğrencilerin mağduriyetlerinin giderilmesi hem de ülke genelinde sınava katılamayan diğer öğrencilere tekrar fırsat sağlamak için bu öğrencilerimize yeni bir sınav hakkı tanıma kararı aldık.

Bu çerçevede, ülke genelinde 23-24 Ağustos’ta ek sınav için kayıtlar yeniden açılacak ve çevrim içi ek sınav, 27 Ağustos saat 09.30’dan 29 Ağustos saat 23.59’a kadar yapılacak. Öğrencilerimize hayırlı olsun

Kaynak: Gazete Duvar