Ana Sayfa Yurt 21 Ağustos 2021

İZMİT BELEDİYESİ’NDEN BARTIN VE SİNOP’A YARDIM ELİ

İzmit Belediyesi’nin öz kaynakları ve vatandaşların bağışlarıyla oluşturulan yardım TIR’ı, sel felaketinden etkilenen Bartın ve Sinop’a doğru yola çıktı.
Orman yangınlarından etkilenen Muğla ve Antalya’ya ile sel felaketinde büyük kayıplara uğrayan Kastamonu’ya daha önce yardım TIR’ları ve kurtarma ekibi gönderen İzmit Belediyesi, sel mağduru Bartın ve Sinop’a da bir TIR dolusu yardım gönderdi.
KARDEŞ ELLER’DE HAZIRLANDI
İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen yardım organizasyonunda belediyenin kendi öz kaynakları ve vatandaşlardan gelen bağışlar kullanıldı. Sel felaketinden etkilenen bölgelerden gelen ihtiyaç talebine göre, İzmit Belediyesi Kardeş Eller Gıda Bankası’nda hazırlanan koliler, belediyenin görevlendirdiği TIR ile birlikte ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Bartın ve Sinop’a doğru yola çıktı.
“YARALARIMIZI SARACAĞIZ”
Yardım TIR’ının kısa sürede afet bölgesine ulaşacağını belirten İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdür Yardımcısı Hasan Gökbayrak, “Geçen hafta yardım tırımız Kastamonu’ya ulaştı. Selden etkilenen Sinop ve Bartın’a da aynı şekilde bir yardım kampanyası düzenledik. Hem öz kaynaklarımızla hem de bağışçılarımızdan gelen desteklerle birlikte yardım tırımızı hazırladık. Bütün doğal afetlere karşı dayanışmayla yaralarımızı saracağız” dedi.