Ana Sayfa Yurt 21 Ağustos 2021

ÇANKAYA BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTE ADAYLARINA TERCİH DESTEĞİ

Çankaya Belediyesi, üniversite tercihi yapan 577 genç adaya destek verdi. Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde kurulan destek merkezine yoğun ilgi gösteren üniversite adayları, Karacan Akademi iş birliğiyle 3 hafta boyunca yürütülen hizmet ile istedikleri üniversite ve bölümler hakkında bilgi alarak tercihlerini sıraladı.

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak gençlere yol gösteren, üniversiteler ve bölümleri konusunda bilgi veren Çankaya Belediyesi, 577 üniversite adayına destek verdi.

Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezinde kurulan danışmanlık merkezine gelen öğrencilere, 3 hafta boyunca hergün ücretsiz danışmanlık hizmeti verilirken, Karacan Akademi bünyesinde uzman 5 rehber öğretmen de öğrencilere doğru tercihin ipuçları konusunda yol gösterdi.

“DOĞRU TERCİH İÇİN ÇANKAYA”

Ankara’da gençlerin geleceklerini belirleme konusunda doğru tercih yapabilmeleri için bu yıl da destek olmaya çalıştıklarını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da doğru tercihin adresi Çankaya dedik. Ücretsiz olarak verdiğimiz danışmanlık hizmeti ile umuyorum ki gençlerimiz istedikleri bölümlere yerleşebilirler” diye konuştu.