Ana Sayfa Yurt 21 Ağustos 2021

BUCA BELEDİYESİ’NDEN 8 MERKEZDE 32 FARKLI KURS

Buca Belediyesi’nin mesleki eğitimden yabancı dile, sanattan spora kadar birçok farklı alanda açtığı ücretsiz kurslar, büyük ilgi gördü. Koronavirüs tedbirlerinin en üst düzeyde uygulandığı 8 merkezde açılan 32 kursa katılan kursiyerler, günlük hayatın stresinden bir nebze de olsa uzaklaşma fırsatı buldu.

Buca Belediyesi’nin Buca Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu iş birliğiyle çocuk ve yetişkinlere yönelik olarak düzenlediği yeni dönem kursları, Bucalılardan yoğun ilgi gördü. Cemal Yetginer Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi, Evka-1 Semt Merkezi, Mevlana Sanat Atölyesi, Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi, Kadın Aktivite Merkezi, Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi, Aziz Nesin Bilgi Eğitim Merkezi ve Ceren Özdemir Semt Merkezi’nde 32 farklı alanda açılan kurslar, Bucalıların yeteneklerini ortaya çıkarttı.

Kurs saatlerini dört gözle bekleyen kursiyerler, kuaförlükten makine dikişe, aşçılıktan pastacılığa, işaret dilinden İngilizce’ye, resim ve müzikten ebru kursuna kadar pek çok farklı alanda eğitim aldı.

Ücretsiz kurslara başvuru yapmak isteyen Bucalı vatandaşların, ilgili merkezlere giderek başvuru işlemlerini yapabilecekleri belirtildi.