Ana Sayfa Gündem 20 Ağustos 2021

ÖZKOÇ: SARAY’IN MAAŞLI TROLLERİNİ TEK TEK İFŞA ETMEYE BAŞLAYACAĞIZ

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, AKP’nin üzerinde çalıştığı sosyal medya düzenlemesi hazırlığını anımsatarak “Yasa vatandaşı susturma yasasına dönüşürse, Saray’ın maaşlı trollerini tek tek ifşa etmeye başlayacağız…Bizi izlemeye devam edin” dedi.

AKP’nin üzerinde çalıştığı sosyal medya düzenlemesi kapsamında “hakaret eden ya da yalan haber yayan trol hesaplar” ile ilgili adli sürecin işlemesi için sosyal medya platformlarından bu hesapların bilgisinin isteneceği belirtiliyor. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, trol hesapların deşifre edileceği yönünde T24’te yer alan haberi twitter hesabından alıntılayarak, “Yasa vatandaşı susturma yasasına dönüşürse, Saray’ın maaşlı trollerini tek tek ifşa etmeye başlayacağız…Bizi izlemeye devam edin” dedi.

MECLİS’İN AÇILMASIYLA GÜNDEME GETİRİLECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da kabine toplantısı sonrası yaptığı basın toplantısında “Meclis’in açılmasıyla birlikte Avrupa’daki benzer bir sosyal medya düzenlemesini süratle gündeme getirerek bu alandaki kirliliğin önüne geçmekte kararlıyız” demişti.