Ana Sayfa Gündem 20 Ağustos 2021

MUHALEFET, İYİ PARTİLİ KAVUNCU’YA YÖNELİK YUMRUKLU SALDIRIYI KINADI

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya yönelik yumruklu saldırıya muhalefet tepki gösterdi.

Muhalefet, Buğra Kavuncu’nun İstanbul’da Halk TV’de katıldığı programın ardından televizyon binasından çıkarken yumruklu saldırıya uğramasına sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Tepki mesajlarından bazıları şöyle:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: “İYİ Parti İstanbul İl Başkanı @SBugraKavuncu’ya yönelik yapılan saldırıyı kınıyorum. Sorumlular bir an önce yakalanmalı ve yargı önüne çıkarılmalıdır.”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: “İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Sn. Buğra Kavuncu’ya yönelik düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyor, bu çirkin saldırının fail ya da faillerinin en kısa sürede yargı önünde hesap vermelerini diliyorum.”

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray: “Partimiz İstanbul İl Başkanı @SBugraKavuncu kalleş bir saldırıya uğradı. Provokasyonları önleyemeyenler de sorumludurlar. Soğukkanlılığımızı koruyacağız. Kaosa izin vermeyeceğiz.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek: “İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Değerli @SBugraKavuncu‘ya geçmiş olsun. Kimse unutmasın, alçakça saldırılar bizi yolumuzdan döndüremez…”

CHP İstanbul İl Başkanı Candan Kaftancıoğlu: “İYİ Parti İstanbul İl Başkanı, çok kıymetli mevkidaşım Buğra Kavuncu’ya yapılan saldırı da öncesinde yapılmış diğer saldırılar gibi kabul edilemez. Saldıranlardan ziyade saldırtan anlayıştan hesap soracağız! Sevgili Başkanım geçmiş değil gelecek olsun @SBugraKavuncu.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı: “İYİ Parti İl Başkanı Sayın @SBugraKavuncu’ya yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyorum! Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Siyasete ayar vermek için yapılan tüm girişimlerin karşısındayız. Siyaset kurumuna yapılan bu saldırıların sorumluları utanmalı.”

DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Erhan Erol: “İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Sn. Buğra Kavuncu’ya yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Fail en kısa zamanda yargı önüne çıkarılmalı ve gereken yapılmalıdır. Kıymetli mevkidaşım @SBugraKavuncu, çok geçmiş olsun.”

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin: “Değerli Mevkidaşım, İYİ Parti İstanbul İl Bşk. Buğra Kavuncu’ya yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Şiddetten değil, hoşgörüden güç alan bir siyaseti hep beraber inşa edeceğiz. Mevkidaşıma ve tüm İYİ Parti ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

 

İlginizi çekebilir

BEYAZ BASTONLARIYLA YÜRÜDÜLER

BEYAZ BASTONLARIYLA YÜRÜDÜLER