Ana Sayfa Yurt 20 Ağustos 2021

EDİRNE BAROSU’NDAN “ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIK” VURGUSU

GÖKHAN TUZLADAN

Edirne Barosu, hizmet binasının adliyeye bakan duvarına Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” sözlerini yazdırdı.

Pandemi nedeniyle dört kez ertelenen 48’inci olağan genel kurulda Edirne Barosu Başkanı olarak seçilen Avukat Tacettin Sivrikaya, “Bizim Edirne Barosu olarak çizgimiz belli. Yüz yıldır bu çizgiden hiçbir zaman çıkmadık, he zaman da bu çizgimizi muhafaza ettik” dedi. Sivrikaya, şu açıklamayı yaptı:

“ATATÜRK DEĞERLERİNE ÖZLEM VAR”

“Baro binamızın duvarındaki boşluk dikkatimizi çekiyor ve bir şeyler yapmayı düşünüyorduk. Başkan yardımcım Avukat Gökhan Karakoç böyle bir fikirle geldi ve yönetime sunduk. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımız oybirliği ile karara bağlayarak uygulamaya geçtik. Ben Ankara’da toplantıdayken uygulanmış. Geldiğimde gördüm ve çok gururlandım. Yıllardır Atatürk değerlerine özlem var ve bu değer giderek artıyor. Bu, dün nasılsa bugün de öyle. Hangi dönem olursa olsun bu hep böyle artarak devam edecek. Edirne Barosu da bu çizgiden asla ödün vermeden, değerlerine bağlı kalarak devraldığı bayrağı daha da yukarı taşıyacak.”

Avukat Gökhan Karakoç ise “Kuruluşu Cumhuriyetimizle yaşıt Edirne Barosu, Ulu Önderimiz, ölümsüz kahraman Mustafa Kemal Atatürk’ün dün olduğu gibi, bugün de izindedir. Atatürk devrimlerinin ışığı ile aydınlanan Edirne Barosu ve kıymetli mensupları, şartlar ne olursa olsun Atamızın gösterdiği hedefe ilk günlü kararlılıkla yürüme istek ve azmindedir” dedi.