Ana Sayfa Gündem 20 Ağustos 2021

BAŞKAN SOYER, GENÇLERLE BİRLİKTE SAHİLDEKİ ÇÖPLERİ TOPLADI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, çevre bilinci konusunda farkındalık yaratmak için sporcular ve gönüllülerle birlikte Urla’nın kıyı şeridinde çöp topladı. Başkan Soyer, daha temiz bir İzmir için başlattıkları temizlik hareketinin süreceğini söyledi.

Etkinliğe, Başkan Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer’in yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin temizlik çalışanları ve spor kulübü bünyesindeki sporcular, Kadın Yelkenciler Spor Kulübü, Ali Rıza Mete Yelken Gençlik ve Spor Kulübü, Urla Yarımada Spor Kulübü, Ege Açık Deniz Yat Kulübü, Urla Yat Kulübü, İzmir Ticaret Borsası ile TAİDER üyelerinden oluşan yaklaşık 250 genç katıldı. Başkan Soyer ve eşi Neptün Soyer, sporcular ve çevrecilerle birlikte Kum Denizi Plajı ile Urla İskele arasındaki 4 kilometrelik kıyı şeridinde çöpleri topladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Su Altı Arama Kurtarma birimine bağlı 4 dalgıç ise denizde dip taraması yaparak, Körfez’e atılan atıkları çıkardı. Kıyı şeridinden ve denizden tonlarca çöp ve atık çıkarıldı.

“UMUDUM GENÇLERDE”

Tunç Soyer, yurttaşlara çevreye daha duyarlı olmaları çağrısında bulunurken “Biz kirletmediğimiz sürece, doğaya verdiğimiz zararı kendisi tedavi ediyor ve iyileştiriyor. Bizim kirletmememiz lazım. Genç arkadaşlarımızla birlikte bu temizliği yapıyor olmaktan gurur duyuyorum. Gelecek onların geleceği. Biz aslında onlara bu farkındalığı vermek istiyoruz. Bu cennet vatanı biz temiz tuttukça, daha fazla bereket fışkıracak. Daha fazla bolluk fışkıracak. Biz yeter ki temiz tutalım” dedi.

Gençlerden çok umutlu olduğunu ifade eden Soyer, “Benim umudum gençlerde. Onlar çevreye daha fazla sahip çıkacaklar. Koruyacaklar. Buna inanıyorum. Daha temiz bir çevrede yaşayacaklar” diye konuştu.