Ana Sayfa Yurt 19 Ağustos 2021

ŞANLIURFA’DA FRENİ BOŞALAN İŞ MAKİNESİ ÖĞRENCİ SERVİSİNE ÇARPTI: 13 YARALI

Şanlıurfa’da freni boşalan kepçe, özel bir ilkokulun öğrencilerini taşıyan servise çarptı. Kazada 11 öğrenci ile 2 sürücü yaralandı. Hastaneye kaldırılan öğrencilerden ikisinin durumunun ağır olduğu öğrenildi. 

Kaza, Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Ertuğrulgazi mahallesindeki eski lunapark kavşağında meydana geldi. İddiaya göre; Furkan A.’nın kullandığı DSİ’ye ait kepçenin freni boşaldı. Yokuş aşağı hızlanan kepçe, kavşakta duran araçlara çarpmamak için yan yola girmeye çalışırken önüne çıkan Müslüm E.’nin kullandığı özel bir ilkokulun öğrencilerini taşıyan servise çarptı. 

Kazada 11 öğrenci ile servis şoförü ve kepçe şoförü yaralandı. Kaza nedeniyle bölgeye çok sayıda ambulans, UMKE, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine giden sağlık ekiplerinin ilk müdahalesini yaptığı yaralılar, ambulanslarla Balıklıgöl Devlet Hastanesi, Mehmet Akif Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Öğrencilerden ikisinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.