Ana Sayfa Yurt 19 Ağustos 2021

MEZİTLİ BELEDİYESİ’NİN SONSUZ BİSİKLETLİ YAŞAM PROJESİNE EDREMİT’TEN ÖDÜL

Mezitli Belediyesi tarafından bisiklet kullanımının sadece bir ulaşım aracı değil, yaşamın bir parçası olması hedefiyle gerçekleştirilen ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından “Belediyeler İçin Bisikletle Ulaşım Fikir ve Proje Uygulaması” ödülünü alan “Mezitli’de Sonsuz (ꝏ) Bisikletli Yaşam” projesi, bir ödül daha aldı. Mezitli Belediyesi’nin projesi, Edremit Belediyesi tarafından “Ölmez Ağacın Gölgesinde Kitap” sloganıyla gerçekleştirilen 4. Edremit Kitap Fuarı kapsamında gerçekleştirilen Yerel Yönetim Ödülü’ne layık görüldü.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “İnsanlarımıza daha mutlu bir yaşam amacıyla hayata geçirdiğimiz projemizin yeni bir ödül daha kazanması son dönemde yaşanan sıkıntılar içinde teselli kaynağı oldu. Biz Mezitlilere bisiklete binerken Mezitli’nin güzelliklerini yaşasınlar istiyoruz. Bisikletten hiç inmeden farklı alanları gezebilsinler, bunu özel bir aktivite olarak yapabilsinler. Bununla ilgili olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz, projemiz bu alanda cazibe oluşturacak ve inanıyorum ki Mezitli’de herkes bisiklet kullanmaya başlayacak. Sağlıklı ve mutlu bir Mezitli yaratmak için gece gündüz çalışarak bizlere bu ödülleri kazandıran tüm emekçi arkadaşlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

Sonsuz bisiklet yolu projesi kapsamında Mezitlililerin, kentin birçok zenginliğini bir arada bulacağını belirten Başkan Tarhan, “Biz Mezitlililer bisiklete binerken Mezitli’nin güzelliklerini yaşasınlar istiyoruz. Bisikletten hiç inmeden farklı alanları gezebilsinler, bunu özel bir aktivite olarak yapabilsinler. Bisikletleri yoksa Mezitli Kart ayrıcalığı ile bisiklet kullanabilsinler. Böylesi bir projeyi hayata geçirebilmemiz için önemli derecede de maddi katkı almamız da son derece önemli. İnanıyorum ki Mezitli’de herkes bisiklet kullanmaya başlayacak. Bununla ilgili gereken altyapıyı hazırlamaya devam edeceğiz” dedi.