Ana Sayfa Gündem 19 Ağustos 2021

KORONAVİRÜS VAKASI EN ÇOK ARTAN İL: BATMAN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye genelinde illerde yaşanan Covid-19 vaka artışlarının haftalık durumunu paylaştı. Koca, vakalarda en yüksek artışta birinci sırada Batman’ın yer aldığını; Bayburt, Aksaray, Gümüşhane ve Ardahan’ın da takip ettiğini bildirdi.

Bakan Koca, haftalık vaka artışlarını sosyal medya hesabından duyurdu. Bakan Koca, tabloyu “Son bir haftada vaka sayısı en çok artan illerimiz; Batman, Bayburt, Aksaray, Gümüşhane ve Ardahan. Aşı ile bağışıklık kazanana kadar tedbirlere tam uyum şart. Maske, Mesafe ve Temizlik olmazsa olmaz” açıklaması ile paylaştı.

“MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK KURALLARINA UYALIM”

“İllere göre haftalık vaka sayısını” içeren haritayı da paylaşan Koca “İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Salgın son hasta iyileşmeden bitmiş sayılmaz. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyalım” uyarısında bulundu.

Haftalık verilere göre her 100 bin kişide; İstanbul’da 181,96, Ankara’da 199,55, İzmir’de 49,81 Covid-19 vakası görüldü.