Ana Sayfa Yurt 19 Ağustos 2021

İZMİT BELEDİYESİ, YENİ CUMA PARKI İÇİN İHALEYE HAZIRLANIYOR

İzmit’te kent merkezinin en işlek noktalarından Yeni Cuma Parkı’nda 15 yıl sonra yenileme çalışması gerçekleştirecek olan İzmit Belediyesi, ihale hazırlıklarına başladı. 
 
İzmit Belediyesi, halkın şehir merkezinde en çok tercih ettiği sosyal alanlar arasında yer alan Yeni Cuma Parkı’nı yenileyecek.
 
Yeni Cuma Parkı’nı, tüm İzmitliler’in nefes alacağı, daha modern ve erişilebilir bir sosyal alan haline getirmeyi amaçlayan İzmit Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan da onay alan proje için ihale hazırlıklarına başladı.
 
Yeşil alanların arttırıldığı ve sert zeminlerin daha kullanışlı hale getirildiği proje, son rötuşların ardından ihaleye çıkacak.
 
ENGELLİLER İÇİN KOLAYLIK
 
İzmit Belediyesi, yenileme projesi çerçevesinde engelli vatandaşların kullanımına uygun yürüyüş rampaları da yapacak. Basamak sayılarının asgariye indirileceği park, engellilerin kesintisiz ulaşım sağlayabileceği, keyifle dolaşıp vakit geçirebileceği bir alan haline dönüştürecek. Peyzajı da yenilenecek olan Yeni Cuma’da uzun ömürlü, alanın toprağına uygun, dört mevsimlik bitkiler tercih edilerek düzenlenecek.