Ana Sayfa Yurt 19 Ağustos 2021

EDREMİT’TEN YENİMAHALLE’YE DERMAN ÖDÜLÜ

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Edremit Kitap Fuarı, “Ölmez Ağacın Gölgesinde Kitap” ve “Sabahattin Ali 114 Yaşında” sloganıyla 200’e yakın yazar, çok sayıda şair, gazeteci, belediye başkanı ve milletvekili ile 60’a yakın yayınevini ağırladı. Fuarın son gününde İkinci Yüzyıl Yerel Yönetim Ödülleri kapsamında Yenimahalle Belediyesi de “Derman Market” projesiyle ödüle layık görüldü.

Sosyal bir proje olan ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım amacı taşıyan Derman Market ile ödüle layık görülen Yenimahalle Belediyesi adına ödülü, Başkan Fethi Yaşar aldı. 9 ayda 10 bin ihtiyaç sahibi vatandaşa derman olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Yaşar, “Belediye başkanlığının en güzel yanı yardımsever insanların güvenini kazanmış olmak ve ihtiyaç sahibi olan bir ailenin mutluluğuna tanık olabilmektir. Temizlik, altyapı gibi temel görevlerimizin yanı sıra ilçemde hiçbir çocuğun aç olmadığını bilmenin huzuruna paha biçilemez” dedi.

“ALAN EL VEREN ELİ GÖRMÜYOR”

Marketin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştığını vurgulayan Başkan Yaşar, “Bu hizmetle ilçemizde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Firmaların bağışları, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Alan el veren eli görmüyor. Yardımların bu şekilde yapılması taraftarıyım. İnsanları rencide ederek, reklam yapılarak yapılan yardım yardım değildir. Yardımda amaç kendini göstermek değil, bir yaraya derman olmaktır. Herkes görsün, bilsin diye yapılan yardım, iyilik olmaktan çıkar. Buna dikkat edilmelidir” diye konuştu.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan da örnek projeleri nedeniyle Başkanı Yaşar’ı tebrik etti.

4. Edremit Kitap Fuarı, İkinci Yüzyıl Yerel Yönetim Ödül ve Kapanış Töreni’nde Ataol Behramoğlu, Haluk Çetin, Erkan Baş, Fidan Ataselim, Sevda Karaca’nın katılımlarıyla edebiyat, şiir, kitap ve Türkiye konuşuldu. Tören, Gece Yolcuları’nın konseriyle sona erdi.