Ana Sayfa Yurt 19 Ağustos 2021

ÇANKAYA’YA 7 YILDA 78 YENİ PARK

Çankaya Belediyesi, ilçedeki uygun alanları park yaparak halkın hizmetine sunmaya devam ediyor. Son 7 yılda yapılan 78 yeni park ile ilçedeki park sayısı 500’ü aştı.

2014 yılında göreve gelen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen döneminde yapılan yeni parklar ile ilçedeki park sayısı 500’ü geçti.

Zafer Park, İsmet İnönü Parkı, Lozan Park, Uğur Mumcu Parkı ve Ahlatlıbel Atatürk Parkı gibi büyük ölçekteki parklar Ankaralılar’ın ikinci adresi olurken, mahallelerde yapılan daha küçük ölçekteki parklar ise mahalle halkının yaşam alanı oluyor.     

Yapımı devam eden “Bademlidere Şehir Parkı” ve “Alacaatlı Kent Tarım Merkezi” farklı projeleri ile dikkat çekerken, 2021 yılı tamamlanmadan ilçede 9 yeni parkın daha hizmete sunulması hedefleniyor.  

BÜYÜK PARKLARA BÜYÜK İSİMLER

Çankaya Belediyesi, sanattan bilime, spordan edebiyata, siyasetten demokrasi şehitlerine kadar birçok alanda topluma yön vermiş büyük değerlerinin isimlerini de yeni parklarında yaşatıyor.

“ANKARA GRİSİYLE DEĞİL YEŞİLİYLE ANILACAK”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ankara’nın grisiyle değil, yeşiliyle anılacağını söyledi. Taşdelen, “Atatürk’ten aldığımız ilhamla Atatürk Orman Çiftliği’nin bir benzerini Bademlidere’de kuruyoruz. Bademlidere Projesi ile Çankaya’mıza 500 bin metrekare ağaçlandırma, 250 bin metrekare park alanı kazandıracağız” dedi.

7 yılda Çankaya’ya 78 park ile yaklaşık 700 bin metrekare yeşil alan kazandırdıklarını, 13 yeni parkın çalışmalarının da hızla devam ettiğini kaydeden Taşdelen, Çankaya Belediyesi’nin parklarının kent merkezine kazandırdığı yeşil alan ile Plant Ödülü aldığını da anımsattı.