Ana Sayfa Yurt 19 Ağustos 2021

ADANA BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUK VE GENÇLERE FOTOĞRAF EĞİTİMİ

Adana Büyükşehir Belediyesi, fotoğraf dernekleriyle birlikte hazırladığı “Gözüm, kulağım sensin” projesi kapsamında, özel gereksinimli çocuk ve gençler için fotoğraf eğitimi başlattı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli Hizmetler Şube Müdürlüğü ile Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği, Adana Sağır Derneği, Görmeyenler Kültür Derneği ve Adana Şehir Spor Kulübü Derneği arasında engelli bireylerin sanatla daha fazla iç içe olması için protokol imzalandı.

Protokolle engelli bireyler, toplumda sanat üreterek, sanat grupları kurarak, sanat insanlarıyla tanışarak ve sanatsal faaliyetlere katılarak kendilerini ifade etme fırsatı bulacak.

Protokolün paydaşları, bu kapsamda ilk adımı atarak engelli bireylere fotoğraf eğitimi vermeye başladı.

KURS 4 HAFTA SÜRECEK

“Gözüm, kulağım sensin” adını taşıyan proje çerçevesinde başlatılan cep telefonu fotoğraf eğitimi kursu, 3 grup halinde haftada 3 gün gerçekleştirilecek ve 4 hafta sürecek. Rehabilitasyon merkezinden eğitim kursuna gelecek engelli kursiyerler, cep telefonu çekim teknikleri eğitimi alacak.

FOTOĞRAFLAR, 29 EKİM’DE SERGİLENECEK

Kursta eğitim alacak kursiyerlerin düzenlenecek şehir gezisinde çekecekleri fotoğraflar, 29 Ekim’de bir hafta açık kalacak şekilde 75. Yıl Sanat Galerisi’nde sergilenecek.