Ana Sayfa Yurt 18 Ağustos 2021

YANGIN FELAKETİNİN YARALARINI SARMAYA ÇALIŞAN MUĞLA’DAN KASTAMONU’YA YARDIM ELİ

Kısa bir süre önce yaşanan orman yangınlarının ardından yaralarını sarmaya çalışan Muğla’dan, Kastamonu’da yaşanan sel felaketinde mağdur olan vatandaşlar için bölgeye 6 TIR ve 2 kamyonla yardım gönderildi.

29 Temmuz günü başlayan ve 12 Ağustos’a kadar süren orman yangınlarının ardından yaraların sarılmaya devam ettiği Muğla, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’ya destek olmak üzere harekete geçti.

Menteşe ilçesindeki yardım toplama ve dağıtma merkezinde toplanan 40 farklı malzeme, 6 TIR ve 2 kamyona yüklenerek Kastamonu’ya gönderildi.

Vatandaşların ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanan malzemeler içerisinde erkek ve kadın iç çamaşırları, bebek bezleri ve kıyafetleri, çorap, eşarp, yastık, yorgan, battaniye, pil, el feneri gibi ürünler bulunuyor.

“DAYANIŞMA RUHUYLA KASTAMONU’NUN YARALARINI SARACAĞIZ”

Ülkede arka arkaya yaşanan felaketlerin dayanışma ve yardımlaşma ruhuyla aşılacağını belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Kastamonu’da yaşanan sel felaketinin yine bu duyguyla üstesinden gelineceğini vurguladı. Gürün, “Şehrimizde meydana gelen yangın felaketinde farklı birçok ilden vatandaşımız ve belediyelerimiz bizlere önemli destekler sağladı. Kastamonu’da meydana gelen sel felaketi bizleri derinden üzdü. Muğla’da ortaya çıkan yardımlaşma ruhunun aynısını kıymetli şehrimiz Kastamonu içinde yapmalı ve bir bütün olarak yaralarımızı sarmalıyız. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak gereken tüm yardımı yapmaya hazırız” dedi.