Ana Sayfa Yurt 18 Ağustos 2021

TEPEBAŞI BELEDİYESİ’NE ANLAMLI ÖDÜL

4. Edremit Kitap Fuarı kapsamında düzenlenen İkinci Yüzyıl Yerel Yönetimler ödül töreninde, Tepebaşı Belediyesi’nin Alzheimer Konukevi projesi, ödüle layık görüldü. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Alzheimer hasta yakınlarımızın memnuniyetlerini ifade etmeleri bizleri çok mutlu ediyor. Bunun memnuniyeti ve huzuru paha biçilemez bir duygu” dedi.

İkinci Yüzyıl Yerel Yönetimler Derneği’nin düzenlediği ödül töreninde, Tepebaşı Belediyesi Yaşam Köyü’nde hizmet veren Alzheimer Konukevi projesi, ödüle layık görüldü.

Aldığı ödülden dolayı mutluluğunu dile getiren Başkan Ahmet Ataç, Eskişehir’de Alzheimer hastalarına ve yakınlarına destek olmaktan büyük gurur duyduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Ben önce bir hekim sonra belediye başkanıyım. Meselelere de daima hekim gözü ile bakarım. Bu projede amacımız, Alzheimer hastalarına ve yakınlarına destek olabilmek. Çünkü Alzheimer hastalarımızın bakımı gerçekten kolay değil. Merkezimizde kalan hastalarımız işinde uzman personellerimizin gözetiminde yaşamlarına devam ediyor. Hastalarımız burada katıldıkları çeşitli aktivitelerle sosyalleşiyor. Sosyalleştiklerinde ise hastalıklarının daha kötüye gitmesinin engellendiğine şahit oluyoruz. Böyle bir merkez Türkiye’de ilk ve tek noktalardan bir tanesidir. Yaşam Köyü’ndeki Alzheimer Konukevi’nde 80 ve Alzheimer Derneği’nde de 40 olmak üzere toplam 120 hastamızı ağırlıyoruz. Böyle bir hizmeti halkımıza sunduğumuz için olduğumuz için büyük bir gurur duyuyoruz. Alzheimer hasta yakınlarımızın memnuniyetlerini ifade etmeleri bizleri çok mutlu ediyor. Bunun memnuniyeti ve huzuru paha biçilemez bir duygu.”