Ana Sayfa Gündem 18 Ağustos 2021

POLİSİ GÖRÜNCE ELİNDEKİ UYUŞTURUCU PAKETİNİ ATAN ZANLI YAKALANDI

İstanbul Kartal’da düzenlenen operasyonda 9.8 kilogram bonzai, uyuşturucu yapımında kullanılan 2 şişe aseton ve bir ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Polisi görünce elindeki uyuşturucu paketini yere atan zanlı yakalandı.

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Kartal Hürriyet Mahallesi’nde 15 Ağustos’ta, bir iş yerinden 200 TL sahte parayla alışveriş yapıldı. Polise yapılan ihbarın ardından yapılan kamera görüntülerinin incelenmesi sırasında, sahte parayla alışveriş yapan kişinin daha sonra aracına binerek uzaklaştığı görüldü. Yapılan çalışmalar sonucunda şüpheli B.G. olay yerinde kullandığı aracıyla Kartal Üsküdar Caddesi’nde yakalandı.

Gözaltına alınan şüpheli B.G.’nin adresine arama yapmak için giden polis, burada bekleyen Ş.K. ve S.A. isimli kişilerin şüpheli hareketlerini fark etti. Polis tarafından fark edildiğini anlayan S.A. elindeki uyuşturucu paketini atarak kaçmaya başladı. Kısa bir kovalamacanın ardından S.A. ve Ş.K. yakalandı.

Yapılan aramalarda, 9 kilo 800 gram bonzai ve uyuşturucu yapımında kullanılan 2 şişe aseton ile bir ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Şüpheli B.G. emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı, S.A. hakkında adli kontrol hükümleri uygulanırken, Ş.K. tutuklandı.