Ana Sayfa Yurt 18 Ağustos 2021

PKK’NIN MANİSA ŞEHİR YAPILANMASINA OPERASYON: 7 GÖZALTI

AHMET ÜNSAL

Manisa Emniyet Müdürlüğü, PKK/KCK terör örgütünün şehir yapılanmasına yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda 7 kişi gözaltına alınırken 3 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları doğrultusunda Manisa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi, İstihbarat Şubesi ve Özel Hareket Şubesi’nin ortaklaşa yürüttüğü operasyon kapsamında PKK/KCK örgütünün şehir örgütlenmesinde yer aldıkları ve örgüte birey kazandırdıkları ileri sürülen Ç.Y., E.A., E.Y., H.M., M.S.Ö., Y.Ö., İ.Ö., A.E., S.Y. ve A.E.’nin evlerine ve işyerlerine eş zamanlı baskınlar düzenlendi. 7 şüpheli gözaltına alınırken baskın yapılan adreslerde bulunan ve örgüt propagandası içeren çok sayıda dijital dokümana el konuldu.

Elde edilen bilgisayar kayıtlarında, örgütünün il genelindeki yapılanmalarına yönelik harekat planları ve o planları uygulamaya koyacak olan eğitim timlerinin şemalarının bulunduğu belirtildi.

Zanlılar Terörle Mücadele Şubesi’nde sorguya alınırken operasyon kapsamında 3 kişi hakkında daha yakalama kararı çıkarıldığı bildirildi.