Ana Sayfa Yurt 18 Ağustos 2021

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ BİLİM MERKEZİ’NİN TEMELİ, TÖRENLE ATILDI

Merkezefendi Belediyesi’nin önemli projeleri arasında yer alan Bilim Merkezi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Selçukbey Mahallesi’ne kazandırılacak, 4 bin 492 metrekare kapalı alana sahip merkezin temel atma törenine, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökce, CHP Kadın Kolları Başkanı Ayşen Sarıoğlu Kocabay, meclis üyeleri, muhtarlar, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Bilim Merkezi’nin, Merkezefendi ve Denizli’de bilimsel düşünceye katkı sunma amacıyla, geleceğe yapılmış bir yatırım olduğunu belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendililere sözünü verdiğimiz, ilçemizin geleceğini aydınlatacak projemiz Merkezefendi Belediyesi Bilim Merkezi’nin temel atma programını gerçekleştirmenin heyecanını ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

Eğitim ve sağlıkta fırsat eşitliği yaratacaklarını vurgulayan Başkan Doğan, “Merkezefendi ile alakalı hayallerimiz var demiştik. Vizyon projelerimizden biri olan Bilim Merkezimiz için bugün buradayız. Merkezefendi’de eğitime ciddi yatırımlar yapacağız demiştik. Merkezefendi ilçemiz eğitimdeki başarı sıralamasında ilk yüzde 2’lik kısmın içerisinde. Böyle cevherler varken bize düşen de bu başarıyı ileriye taşımaktır. Hem ilçemiz hem şehrimiz adına bugün sizlerle birlikte büyük bir yatırım yapıyoruz. Çocuklarımız arasında eğitimde ve sağlıkta fırsat eşitliğin sağlayacağız. Dünya’nın çeşitli yerlerinde kurulmuş olan Bilim Merkezleri, kuruldukları bölgeler ve çevresinde ilgi odağı olmaktadır. İçinde birçok atölyenin bulunduğu merkezimiz için çalışma arkadaşlarımızla en iyi şekilde hazırlanıyoruz” diye konuştu.

“VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTUYORUZ”

Başkan Doğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hiçbir projeyi yüz yılın projesi adı altında yapmadık. Bu mahallenin, bu ilçenin ve bu şehrin ihtiyacı neyse buna odaklandık. Bizim için diğer bir önemli olan konu da bizlere emanet edilen bütçeyi doğru kullanmaktır. İşte bugün bunun huzurunu yaşıyoruz hep birlikte. Eğitim bizim için çok önemli. İlçemizde yapılacak eğitime yatırımın da bütün Denizlili ve Merkezefendili hemşerilerim tarafından takdirle karşılandığını düşünüyorum. Verdiğimiz sözleri tutmanın, projelerimizi bir bir hayata geçirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.” 

“BİLİM İNSANLARINI HEP BİRLİKTE YETİŞTİRECEĞİZ”

Çocukların Bilim Merkezi’nde kendilerini ifade edeceklerini, geleceğe ışık tutacaklarını vurgulayan Başkan Doğan, “Ülke genelinde aklı ve bilimi rehberlik edinen toplumların özellikle ekonomik anlamda olmak üzere her anlamda refah seviyesi yüksektedir. Gelişen teknoloji, gelişen bilim ve buna bağlı olarak ilerleyen teknolojiyle birlikte bilim merkezimizin özellikle çocuklarımız için çok faydalı olacağını düşünüyorum.  Burası bir bilim yuvası haline gelecek. Buralarda çocuklarımız Ar-ge araştırmalarını yapacaklar. Ekonomik ve sosyal durumu iyi olmayan çocuklarımız burada kendini ifade edebilecek ve belki de buralarda kendilerini gösterecekler. Bizler de bu çocuklarımızı keşfedip onların elinden tutup geleceğin bilim insanlarını hep birlikte yetiştireceğiz. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum. Merkezefendimiz için daha güzel işlerde ve projelerde birlikte olmak dileği ile” dedi.

 “BİLİME VE İLİME DEĞER VERMELİYİZ”

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ise “Bugün burada güzel bir ana hep birlikte tanıklık ediyoruz. Bu anlamda göreve geldiği günden bu yana derman belediyecilik anlayışı ile çalışan, bilime ve ilme önem veren Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a bir kez daha teşekkür ediyorum. Yaşadığımız süreç içerisinde bilimin ne kadar önemli ve değerli olduğunu bir kez daha anladık.  Gerçekten bilime değer verilmesi gerektiğini bir kez daha anladık. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ İlme ve bilime sahip çıkma anlamında Sayın Belediye Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.