Ana Sayfa Yurt 18 Ağustos 2021

MARMARİS BELEDİYE BAŞKANI OKTAY’DAN YANGINI SÖNDÜRMEYE ÇALIŞIRKEN YARALANAN DEVECİ’YE ZİYARET

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris’teki yangın söndürme çalışmaları sırasında üzerine ağaç devrilen Hüseyin Deveci’yi ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Oktay, “Bir kez daha Marmaris halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum; iyi ki varsın Hüseyin” diye konuştu.

Marmaris’te, sekiz günde kontrol altına alınabilen yangında vatandaşlar alevlerin büyümemesi için yoğun çalışma yürütmüştü. Yangının en yoğun olduğu yerlerden biri olan Mezargediği’nde yaşayan Hüseyin Deveci de yangını söndürmeye çalışan gönüllülerden biriydi.

Deveci, Mezargediği’nde alevlerin daha da büyümemesi için çabalarken kaza geçirdi. Üzerine ağaç devrilen ve kalça kemiğinde çatlaklar oluşan Hüseyin Deveci, hemen tedavi altına alındı.

“HERKES SEFERBER OLDU”

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, evinde istirahat eden Hüseyin Deveci’yi ziyaret ederek tüm Marmaris halkının teşekkürlerini iletti.

Geçmiş olsun dileklerini ileten Oktay, şunları söyledi:

“8 gün boyunca tüm Marmaris halkı, başka illerden gelen gönüllülerimiz kendi canını bile hiçe sayarak yangını söndürmek için seferber oldu. Herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Hüseyin kardeşimiz de söndürme sırasında kaza geçirdi. Tesellimiz hayatta olması. En kısa sürede iyileşip aramıza döneceğine yürekten inanıyorum. Bir kez daha Marmaris halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum; iyi ki varsın Hüseyin.”

“ELBETTE KOŞACAKTIM”

Hüseyin Deveci de yangını söndürmek için hiç tereddüt etmeden koştuğunu belirterek, “Buralar bizim vatanımız. Elbette koşacaktım. Allah bir daha o günleri yaşatmasın ama yine olsa yine düşünmeden söndürmek için gayret gösteririm” diye konuştu.