Ana Sayfa Yurt 18 Ağustos 2021

KUŞADASI BELEDİYESİ, DAVUTLAR’DA DEĞİŞİM SÜRECİNİ BAŞLATTI

Kuşadası Belediyesi, altyapı ve üstyapı yenileme çalışmalarını, Davutlar Mahallesi’nde sürdürüyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi, Davutlar-Güzelçamlı Kanalizasyon Hattı’nın 2. etap çalışmalarını sürdürürken, Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de altyapı çalışmaları tamamlanan sokaklarda yol yapımına başladı. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “Değişimin yeni adresi Davutlar olacak” dedi.  

Kuşadası Belediyesi, ilgili kurumlarla iş birliği içerisinde yürüttüğü çalışmalarla Türkmen Mahallesi, Balıkçılar Meydanı, Kemal Arıkan Caddesi ve turistik çarşıların tüm altyapısı ve üstyapısı bütünüyle yenilendi. Altyapı yenileme çalışmaları tamamlanan İkiçeşmelik Mahallesi’nde ise Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yol yapımına başlandı.

8 SOKAK VE 2 CADDEDE YOL ÇALIŞMASI

İkiçeşmelik Mahallesi ile eşzamanlı olarak Davutlar Mahallesi’nde de yol yapım çalışmalarına başlandı. Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) tarafından kanalizasyon hattı döşenen, AYDEM ve Türk Telekom tarafından ise elektrik ve internet altyapıları yenilenen cadde ve sokaklarda Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yol çalışması yürütülüyor. Öğretmen Taner Gürel, Kavalcı, Eren, Muhtar, Genç, Çengel, Hamarat ve Başaran sokaklar ile Kazım Karabekir ve Fevzi Çakmak caddelerinde devam eden çalışmaların en kısa süre içerisinde tamamlanması planlanıyor. Yol yapım çalışmaları, Davutlar Mahallesi’nin altyapısı yenilenen diğer cadde ve sokaklarında devam edecek.

SORUNLARA KALICI ÇÖZÜM

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, tüm mahalleleri, cadde ve sokakları ile modern bir turizm kenti yaratmak için çalıştıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Türkmen ve İkiçeşmelik mahallelerimizin ardından Davutlar Mahallemizin de uzun yıllardır çözüm bekleyen alt ve üst yapı sorunlarını kalıcı olarak gidermek için Aydın Büyükşehir Belediyemiz ve ilgili diğer kurumlarla koordinasyon içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Toplam 190 bin metrekarelik bir alanı kapsayacak olan çalışmalarımız 40 bin metrekarelik alanda başlamış durumda. Bu kış ağırlığımızı Davutlar ve Güzelçamlı mahallelerine vererek, bu bölgelerimizi sağlıklı bir alt yapıya ve turizm kentine yakışır modern ve estetik bir görünüme kavuşturacağız. Her şey güçlü bir Kuşadası ve güzel bir gelecek için.”