Ana Sayfa Gündem 18 Ağustos 2021

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU, FOTOĞRAFINI “SINIR NAMUSTUR” DİYE DEĞİŞTİRDİ, GENEL MERKEZ BİNASINA PANKART ASILDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesaplarındaki kapak fotoğrafını, “Sınır Namustur” yazılı bir görselle değiştirdi. Ardından CHP Genel Merkezi binasına Türkiye Cumhuriyeti sınırlarının yer aldığı bir görsel üzerine “Sınır Namustur” yazılı 25 metrelik pankart asıldı. Aynı görsel, genel merkez binasındaki dijital ekrana da yansıtıldı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin doğu sınırından kontrolsüz göçmen girişinin giderek artması üzerine sosyal medya hesabındaki kapak fotoğrafını değiştirdi. 

Kılıçdaroğlu’nun Türkiye bayrağı üzerine “Sınır namustur” yazılı bir görseli kapak fotoğrafı yapmasının ardından Ankara Söğütözü’ndeki CHP Genel Merkezi binasına Türkiye Cumhuriyeti sınırlarını gösteren ve üzerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının bulunduğu “Sınır Namustur” yazılı pankart asıldı. Aynı pankart, genel merkez binasının yandaki ana caddeye bakan dijital ekranına da yansıtıldı. 

NE OLMUŞTU?

“Öfkeli Türk Gençleri” imzasıyla asılan “Hudut namustur” pankartı sonrası 6 üniversiteli yurttaş gözaltına alınmış, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlaması ile ifade vermişti. Emniyetteki ifadelerinin ardından İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilen 6 üniversiteli genç, yurt dışına çıkış yasağı getirilerek adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.