Ana Sayfa Yurt 18 Ağustos 2021

ÇANKAYA’DA KALDIRIMLAR YENİLENİYOR 

Çankaya Belediyesi, cadde ve sokaklarda kaldırımları yenilemeye devam ediyor. Belediye, eskiyen taşları bordürle değiştiriyor. 

Karataş Mahallesi’nde yer alan Beton ve Beton Elemanları Üretim Tesisi’nde kendi işçisiyle ürettiği taşları kullanan Çankaya Belediyesi, sokaklardaki kaldırımları bahçe bordürü ve tretuvar ile sağlam hale getiriyor. Bu sayede vatandaşların rahat ve güvenli yürüyebilmeleri sağlanıyor.   

Çankayalıların rahat ve güvenli bir şekilde yaşayabilmeleri için temel belediyecilik hizmetlerini aksatmadan yerine getirmeye gayret gösterdiklerini belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Pandemi sürecinde vatandaşlarımız parklara giderek nefes alıyorlar. Bizler de sokaklarımızda ve parklarımızda bulunan kaldırımları yeniliyoruz. İlçe sokaklarında kendi üretimimiz olan taşları kullanarak belediye bütçemize de katkı sağlamış oluyoruz” diye konuştu.  

Çankaya Belediyesi 2021 yılı sezonunda 42 mahalle 116 sokakta toplam 40 bin metrekare uzun ömürlü ve dayanıklı asfalt kaldırım çalışması yapacak.