Ana Sayfa Gündem 17 Ağustos 2021

“İZMİR BABA” SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

“İzmir Baba” olarak bilinen; kalp ve solunum yetmezliği nedeniyle 71 yaşında hayatını kaybeden Sancar Maruflu son yolculuğuna uğurlandı.

Karşıyaka Bostanlı Beşikçioğlu Camisi’ndeki cenaze törenine; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir Milletvekilleri Kamil Okyay Sındır, Bedri Serter, Atilla Sertel, Tacettin Bayır ile Kani Beko, AKP İzmir Milletvekilleri Necip Nasır ve Mahmut Atilla Kaya, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçe belediye başkanları, İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ile sevenleri katıldı.

YOĞUN BİR KALABALIK VARDI

İş ve cemiyet hayatından çok sayıda insan Maruflu’ya son görevini yerine getirirken; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de cenazeye çelenk gönderdi. Her dönem gönüllü çalışmalarıyla İzmir’e iz bırakan Maruflu’nun naaşı, cenaze töreninin ardından Buca Mezarlığı’nda defnedildi.

SANCAR MARUFLU KİMDİR?

İzmir’i Sevenler Platformu, Ege Kültür Platformu ve Ulusal Birlik Platformu Başkanı olan 1950 Karşıyaka doğumlu Sancar Maruflu; çeşitli gazete ve dergilerde yazarlık, yöneticilik, imtiyaz sahipliği ve genel yönetmenlik yaptı. Bir dönem İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde başkan danışmanı ve yardımcılığı görevini de üstlenen Maruflu, İzmir’in simge isimleri arasında yer alıyordu.