Ana Sayfa Yurt 17 Ağustos 2021

ÇUKUROVA BELEDİYESİ YANGIN MAĞDURLARININ YANINDA

Çukurova Belediyesi, başta Kozan olmak üzere, Aladağ ve Karaisalı’da meydana gelen orman yangınlarında mağdur olan bölge halkının yardımına koştu. Başkan Soner Çetin’in talimatıyla, hibe edilen 5 bin metre kumaş, belediye atölyelerinde şalvara, pijamalara, yazmalara dönüştürülerek yangın bölgesindeki köylülere dağıtıldı. 

Çukurova Belediyesi, Ankara, İzmir, Karaman ve Bursa şehirlerinden hibe edilen 5 bin metreden fazla giysi yapımında kullanılabilecek kumaşı, orman yangınlarından zarar gören bölgelerde yaşayan kadınlar için kıyafetlere dönüştürdü.

Çukurova Belediyesinin Tesisler Müdürlüğü’ne bağlı 2 ayrı atölyede, müdürlüğün biçki dikiş kursu eğitmenleri ve kursiyerlerinin ortak çalışması ile 500’den fazla yöresel kadın şalvarı, 300 pijama ve 100 tane yazma dikildi.

Çukurova Belediyesi Tesisler Müdürlüğü çalışanları, yangından etkilenen bölgeye giderek kıyafetlerin dağıtımını yaptı. 

BAŞKAN SONER ÇETİN: “YARDIMLAŞMA RUHU GELENEKLERİMİZDE VAR” 

Sosyal belediyeciliğin ve yardımlaşma hareketinin önemine vurgu yapan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yangından etkilenen yöre halkının bir an önce normal hayatlarına dönmelerini canı gönülden istediklerini, talihsiz yangını yardımlaşma ve dayanışma hareketiyle kısa zamanda aşacaklarına inancını dile getirdi. Başkan Çetin, “Yardımlaşma ruhu genlerimizde var, belediye olarak her zaman ihtiyacı olanlara ulaşmaya çalıştık, çalışıyoruz. Dayanışma ruhu geleneklerimizde var” dedi.