Ana Sayfa Yurt 16 Ağustos 2021

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR’DEN İLKOKULA BAŞLAYACAK ÇOCUKLAR İÇİN ÖNEMLİ HİZMET

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, ilkokula başlayacak çocuklara, “Metropolitan Okul Olgunluğu Testi” uygulayacak.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde Çorlu, Süleymanpaşa ve Çerkezköy ilçelerinde hizmet veren Kadın Danışma Merkezlerinde çocuk gelişim uzmanları tarafından uygulanacak olan Metropolitan Okul Olgunluğu Testi ile aile ortamından çıkarak ilk kez kuralları olan sosyal bir gruba dâhil olacak çocukların, okula uygunluk durumları test edilecek.

“ÇÖZÜM ODAKLI BİR ANLAYIŞLA TOPLUMUN HER KESİMİNE HİZMET VERİYORUZ”

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Büyükşehir Belediyesi olarak, çözüm odaklı sosyal belediyecilik anlayışıyla toplumun her kesimine hizmet veriyoruz. Okul süreci hem velilerimiz hem de geleceğimizin teminatı çocuklarımız için oldukça heyecanlı bir süreç. Biz de bu tatlı heyecanın yaşandığı süreçte velilerimize ve çocuklarımıza katkı vermek amacıyla çocuklarımızın okula uygunluğunu göreceğimiz bir test uyguluyoruz. Testimiz, alanında uzman personelimizce Kadın Danışma Merkezlerimizde uygulanacak. Uygulayacağımız testin sonucunda elde edilecek veriler ile çocuklarımızın okula daha kolay ve kısa sürede adapte olması için gerekli dokunuşların yapılmasına olanak sağlayacaktır. Bu anlamda son derece faydalı bir uygulama olduğunu düşünüyorum” dedi.

17 Ağustos – 10 Eylül 2021 tarihleri arasında 66-72 aylık çocuklar için ücretsiz bir şekilde uygulanacak olan Metropolitan Okul Olgunluğu Testinden faydalanmak isteyen velilerin, 0850 459 34 34 numaralı telefon üzerinden Kadın Danışma Merkezlerimize ulaşarak randevu almaları gerekmektedir.