Ana Sayfa Gündem 16 Ağustos 2021

KAHRAMANMARAŞ’TA DÜŞEN UÇAKTA YAŞAMINI YİTİREN ORMAN MÜHENDİSİ MERSİN’DE TOPRAĞA VERİLDİ

Kahramanmaraş’taki orman yangınına müdahale ederken düşen uçakta yaşamını yitiren orman mühendisi Oğuz Avşar Aydın’ın (48) cenazesi, Mersin’in Mut ilçesinde toprağa verildi.

İki çocuk babası Oğuz Avşar Aydın için Mut ilçesindeki Şehit Eyüp Kahraman Camii’nde bugün bir tören düzenlendi. Törene, Aydın’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Mersin Vali Ali İhsan Su, Mut Kaymakamı Fatih Erdoğan, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende, Oğuz Avşar Aydın’ın babası Salih Aydın ile annesi Emine Aydın gözyaşlarına boğuldu. Eşi Hacer Aydın ile çocukları Batuhan ve Bilge Aydın ise şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesine kapanarak ağladı. Bakan Pakdemirli ve protokol üyeleri, acılı aileye taziyede bulundu. Oğuz Avşar Aydın’ın naaşı, burada kılınan cenaze namazının ardından Mut Şehir Mezarlığı Şehitliği’nde toprağa verildi.

Beriev Be-200 tipi yangın söndürme uçağının Kahramanmaraş’taki orman yangınına müdahale esnasında düşmesi sonucu 5’i Rus, 3’ü Türk olmak üzere toplam 8 mürettebat hayatını kaybetmişti.