Ana Sayfa Yurt 16 Ağustos 2021

BURHANİYE 2. KİTAP FUARI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

2. Burhaniye Kitap Fuarı, kapılarını sanatseverlere açmaya hazırlanıyor. 18 Ağustos’ta başlayacak ve 5 gün sürecek fuar, 70 yayınevi 100 aşkın yazar, tiyatrocu, gazeteci ve siyasetçiyi ağırlayacak. “Bin Yıllık Tarihten Bin Yıllık Kitaba” sloganı ile gerçekleştirilecek fuarın onur konuğu, şair Ahmet Telli olacak.

2. Burhaniye Kitap Fuarı, 18-22 Ağustos 2021 tarihleri arasında Ören Meydanı’nda düzenlenecek.

Ahmet Telli, Ataol Behramoğlu, Şükrü Erbaş, Buket Uzuner, Haydar Ergülen, Kahraman Tazeoğlu, Barış İnce, Öner Yağcı, Erdoğan Aydın, Şeyhmuz Diken, Işık Öğütçü, Kamuran Akdemir, Süreyya Akçay gibi edebiyatçıların yanı sıra, Uğur Dündar, Ayşenur Arslan, Can Ataklı, Saygı Öztürk, Gürkan Hacır, Serhan Asker gibi gazeteciler de fuarda söyleşilere katılarak kitaplarını imzalayacak.

Fuarda ayrıca, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ve Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Yerelden İktidara konulu söyleşi gerçekleştirecek
Fuar, Ören’le sınırla kalmayarak, İskele Limanda da eş zamanlı devam edecek. Grup Pera, Cengiz Özkan, Muzaffer Özdemir ve Songül Bulur gibi sanatçılar da konserler verecek.
Fuarın açılışında, CHP PM Üyesi Yaşar Seyman, Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Oğuz Kaan Salıcı birlikte yer alacak.
Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Burhaniye’yi kültürün ve sanatın başkenti yapma yolundaki çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızın en güzel yansımalarından biri olan kitap fuarımız  kültür, sanat ve edebiyat adına eşsiz paylaşımların yapılacağı güzel bir organizasyon olacak. Tüm okurları  ve sanatseverleri fuarımıza bekliyor,keyifli zamanlar diliyoruz” dedi.