Ana Sayfa Yurt 15 Ağustos 2021

YERYÜZÜ EKOLOJİ OKULU, ÇOCUKLARA İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BİLİNCİ AŞILIYOR

Tepebaşı Belediyesi ile Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi kapsamında gerçekleştirilen Sürdürülebilir Yaşam ve İklim Atölyesi’ne katılan çocuklara, iklim değişikliği bilinci aşılanıyor.

Tepebaşı Belediyesi İklim Değişikliği Müdürlüğü tarafından 7-12 yaş arası 20 çocuğun katılımıyla Sürdürülebilir Yaşam ve İklim Atölyesi gerçekleştirildi. Pandemi koşullarına uygun olarak düzenlenen atölye çalışmasında uzman eğitmenler, iklim değişikliğinin dünyaya olan etkileri olan yangınlar, sel felaketleri, canlı türlerindeki sayıların azalması gibi konulara değindi.

Enerji verimliliği, enerji tasarrufu, günlük hayattaki olumsuz alışkanlıkları değiştirme konuları, oyunlarla çocuklara anlatıldı. Atölye çalışmasında; iklim değişikliğinde insan faktörü, karbon ayakizi, enerji ihtiyacındaki artışlar, fosil yakıt kullanımı ve yenilenebilir enerji kaynakları da anlatıldı.

Eğitimin sonunda çocuklara, alışkanlıklar değiştirilerek ve basit önlemler alınarak enerji tasarrufu yapılabileceğinin, ekolojik bir yaşam sağlanabileceğinin mümkün olduğu aktarıldı.

KAYITLAR HAFTALIK YENİLENİYOR

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, atölye çalışmaları kayıtlarının haftalık olarak yenileneceğini belirtti.

Kontenjanların sınırlı olduğu atölyeler ve yapılan atölye çalışmaları hakkında bilgi almak isteyenlerin, yetkililere 0 (222) 211 40 00 / 3081 numaralı telefondan ulaşılabileceği bildirildi.