Ana Sayfa Gündem 15 Ağustos 2021

SOSYAL MEDYADAN PROVOKATİF PAYLAŞIMLAR YAPAN SURİYELİ YAKALANDI

YUSUF KILIÇ

Sosyal medya üzerinden yayınladığı videolu bir paylaşımda Türkiye’ye ve Türklere hakaret eden Suriye uyruklu göçmen, Kahramanmaraş’ta yakalanarak gözaltına alındı.

Suriye uyruklu göçmenin sosyal medya hesabından yayınladığı bir videoda Türkiye ve Türklere hakaret etmesi, vatandaşların tepkisini çekmiş; olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı. Edinilen bilgiye göre; söz konusu paylaşımı yapan kişinin, Gaziantep’te yaşayan Suriye uyruklu M.M. olduğu belirlendi. M.M.’nin, gelen tepkiler üzerine Gaziantep’i terk ederek Kahramanmaraş’a gittiği saptandı. M.M., Kahramanmaraş’ta bulunduğu adrese baskın düzenlenerek gözaltına alındı.

Gaziantep Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada; “Bir sosyal medya platformunda yayınladığı provokatif video ile halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği anlaşılan kişi ile ilgili olarak yapılan çalışmada, şahsın ilimizde geçici koruma statüsünde bulunan M.M. isimli şahıs olduğu anlaşılmış olup, bulunduğu Kahramanmaraş ilindeki adreste yakalanarak ilimizde gözaltına alınmıştır. Şahıs ile ilgili adli ve idari işlemler başlatılmıştır” denildi.