Ana Sayfa Gündem 15 Ağustos 2021

BOLU BELEDİYE BAŞKANI TANJU ÖZCAN’DAN “ÖZEL SAUNA” İDDİASI

ZEKERİYA ERCİVAN

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yıkım kararı aldıkları katlı otoparkın içinde bir önceki belediye başkanı AKP’li Alaaddin Yılmaz ve yakınları için sauna yapıldığını iddia etti. Özcan, “Belediye otoparkını yıkıyoruz. Otopark yıkılırken orada bir şey göreceksiniz. Orada bir sauna göreceksiniz. Belediye başkanı için yapılmış özel bir saunayı göreceksiniz. O saunayı belediye başkanı ve tayfası kullanmış. Lale Devri gibi bir dönem yaşanmış” dedi.

Tanju Özcan, belediyeye ait katlı otopark içinde Bolu Belediyesi’nin bir önceki başkanı Alaaddin Yılmaz ve yakınları için özel sauna yapıldığı iddiasını, Bolu Belediye Meclisi’nin ağustos ayı olağan toplantısında dile getirdi. Belediye Meclisi’nin AKP’li üyelerinin israfla suçladığı Tanju Özcan, şunları söyledi:

BÜTÜN İHALELİLERİMİZ ŞEFFAF”

Su gelirimiz azaldı ama Allah’a bin şükür bütçeyi doğru yöneterek; çalmadan, çırpmadan, kişiye göre ihale vermeden şeffaf bir şekilde belediyeyi yöneterek ilk 7 ay itibarı ile gelirlerimizi yüzde 40 arttırdık.

Nereden artırdık? ‘Niye bankaları mühürlüyorsun’ diyorlar ya işte oradan arttırdık. Nereden artırdık? Turkcell’in, efendim Telsim’in yer altından geçen yeraltı geçiş bedellerini arttırarak aldık. Bunları biliyor musunuz? Bütün ihalelilerimizi, yüzde 99’unu şeffaf bir şekilde EKAP üzerinden yapan tek belediye olduğumuzu biliyor musunuz? Hiç gizlimiz saklımız yok. Hiç şaibeli bir işimiz yok. O kadar abdestimizden şüphemiz yok ki; denetim komisyonu başkanı muhalefetten olan tek belediye, Bolu Belediyesi.

İlk üye Uğur Bey, altındaki imzası da şu; ‘Belediyenin bütün iş ve işlemleri hukuka uygundur’. Eleştirisi de şu; ‘Daha çok para harcamalısın’. Yani tasarruflu olmakla ilgili teşekkür beklerken ‘Niye israf etmiyorsun? Niye saçmıyorsun’.

“LALE DEVRİ DÖNEMİ BİTMİŞTİR”

Ben size haftaya israfı göstereceğim. Belediye otoparkını yıkıyoruz. Otopark yıkılırken orada bir şey göreceksiniz. Orada bir sauna göreceksiniz. Belediye başkanı için yapılmış özel bir saunayı göreceksiniz. Halka göstereceğim. Lale Devri gibi bir dönem yaşanmış. Tasarruf yapıyoruz, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyoruz. O saunayı belediye başkanı ve tayfası kullanmış. Soruyorum; Bolu Belediyespor (BOBES) çalışanlarına, 3 bin tane sporcu var; yerini bilmiyorlar saunanın. Lale Devri dönemi bitmiştir. Ben göreve yemin ederek başladım. Ben bu koltukta oturduğumu sürece Türk milletinin haklarını yedirmeyeceğim birilerine. Ne de belediyenin üç kuruşunu birilerine peşkeş çektireceğim. Ne yaparsanız yapın, bunu bana yaptıramayacaksınız.”