Ana Sayfa Gündem 15 Ağustos 2021

BAKAN PAKDEMİRLİ UÇAĞIN DÜŞTÜĞÜ YERİ HAVADAN İNCELEDİ

YAREN KARADENİZ

Henüz bilinmeyen bir nedenle yangın söndürme uçağının düştüğü Kahramanmaraş’a gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, olay yerini havadan inceledi. Ekipler inceleme yapmaya başlarken, ilk görüntülerde uçağın tamamıyla yandığı, sadece kuyruk kısmının tek parça kaldığı saptandı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dün gece Kahramanmaraş’a gelerek valilikte açıklama yaptı. Bakan Pakdemirli, Orman Genel Müdürlüğü’nün orman yangınları için kiraladığı Rus yapımı Be-200 tipi uçağın Adana’da konuşlandırıldığını hatırlattı. Pakdemirli, Valilikte oluşturulan kriz masasını ziyaret ettikten sonra “Daha fazla bir açıklama yapmak isteriz ama teknik incelemelerin bitmesi burada son derece önemli” dedi.

Dün saat 14.35’te uçağın düşmesinin ardından ilk olarak korucular ve hemen ardından Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri ile AFAD personeli kaza noktasına ulaştı. Çarpma noktasında, uçağın tamamıyla yandığı, sadece kuyruk kısmının tek parça kaldığı görüldü. Kaza kırım ekiplerinin teknik incelemeye bugün başlaması bekleniyor.


GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

Uçağın düştüğü yerin havadan-karadan görüntüleri, uçağın kalıntıları, çevrede alınan güvenlik önlemleri, söndürme çalışmaları.