Ana Sayfa Gündem 14 Ağustos 2021

SELDE AİLESİNİ KAYBEDEN GENÇTEN KILIÇDAROĞLU’NA: “EN AZINDAN BİR MEZARLARI OLSUN”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sel felaketini yaşayan Sinop Ayancık’ı ziyaret etti. Selde iki yaşındaki kızını kaybeden ve eşini de arayan asker genç, Kılıçdaroğlu’na “En azından bir mezarları olsun” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinop’un sel felaketini yaşayan Ayancık sokaklarında, incelemelerde bulundu.

Felaketi yaşayan vatandaşlarla bir araya gelen Kılıçdaroğlu’na; CHP Genel Başkan yardımcıları Ali Öztunç ve Ahmet Akın, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak ve milletvekilleri ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya ve Samsun Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci eşlik etti.

Önce, çamur içindeki Ayancık sokaklarını inceleyen Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet; afet bölgesi ilan edilen ilçeye, farklı şehirlerden yardım faaliyetlerinde bulunmaya gelen ekiplerle bir araya geldi. Ekiplere teşekkürlerini ve minnet duygularını ileten Kılıçdaroğlu, selden zarar gören vatandaşlarla dertleşti. Vatandaşlara başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ileten Kılıçdaroğlu, ellerinde bulunan her imkanla yurttaşların yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

HEYET, YARIN DA BOZKURT’TA OLACAK

İmamoğlu ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait yardım çadırını da ziyaret eden Kılıçdaroğlu, görevlilere; en çok ihtiyaç duyulan malzemelerin ne olduğunu sordu.

Kılıçdaroğlu, görevlilerden gelen listeyi, yanında bulunan belediye başkanlarına ve diğer yetkililere iletti. Selden en fazla zarar gören çamur içindeki sanayi sitesini de dolaşan heyet, işçiler ve işverenlerden gelen sorunları ve talepleri dinledi.

Selde, ailesini kaybettiği için askerden izinli olarak memleketine gelen bir genç, “En azından bir mezarları olsun” diyerek, yardım talep etti. Kılıçdaroğlu ve genç arasında yaşanan diyalog, duygusal anların yaşanmasına neden oldu. İmamoğlu ve beraberindeki heyet; adım adım, sokak sokak, dükkan dükkan gerçekleştirdiği Ayancık ziyaretini, belediye binasında noktaladı.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, yarın da sel felaketinden büyük yara alan Kastamonu’nun Bozkurt ilçesini ziyaret edecek.