Ana Sayfa Yurt 14 Ağustos 2021

MERSİN’DE POLİS, YARALIYA MÜDAHALE EDEN AMBULANSA CEZA KESMEK İSTEDİ

Mersin’in Erdemli ilçesinde meydana gelen yaralanmalı trafik kazasına müdahale eden ambulansın ana yola park etmesi üzerine, bir trafik polisi ile ambulans şoförü ve doktoru arasında tartışma çıktı.

Edinilen bilgiye göre olay Erdemli ilçesi D-400 karayolu üzerinde saat 18:00 sıralarında yaşandı. 112 Acil çağrı merkezine ulaşan yaralanmalı trafik kazası ihbarı üzerine harekete geçen İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 112 Ambulansı kısa sürede kaza yerine ulaştı.

Ana yol kenarına park eden ambulansa alınan yaralı kişiye görevli doktor tarafından müdahale edildiği sırada, bir polis ambulans sürücüsüne “Trafiği aksatıyorsunuz” dedi.

Polis ile ambulans sürücüsü arasında tartışma çıktı. Tartışmaya, yaralıya müdahale eden doktor da katıldı. Polis, ambulansın ana yolda olduğunu ve bu nedenle de trafik akışını aksattığını dile getirip, başka alana çekmelerini, aksi takdirde ceza keseceğini söyledi.

Doktor ve ambulans şoförü ise ambulanstaki hastaya damar yolu açıldığını ve bu nedenle hareketlerinin mümkün olmadığını söyledi.

Polisin, caza yazmak için ambulansın plakasını fotoğrafladığı görüldü.

Tüm bu tartışma, vatandaşlar tarafından görüntülendi.