Ana Sayfa Gündem 14 Ağustos 2021

Cüneyt Özdemir: “Vali 3 milyon 370 binlik araca binerken vatandaşa iban….”

13 Ağustos tarihli Resmi Gazete’de açıklanan “Yardım kampanyası” kararı hakkında tepkiler gelmeye devam ediyor. Yardım konusu gündemdeyken Rize valisinin ultra lüks aracının görüntülenmesi ise gelen tepkileri alevlendirdi. En sert tepkilerden birini Cüneyt Özdemir gösterdi.

Türkiye’nin son dönemlerde art arda gelen yangın ve sel felaketleri için yardım kampanyası başlatılacağı kararının Resmi Gazete’de yayınlanmasından sonra kamudaki lüks makam araçları yeniden tartışmaya açıldı. Son olarak Rize valisinin bindiği iddia edilen ve fiyatının da 3 milyon 750 bin TL olduğu söylenen Audi A8 marka araç sosyal medyada gündeme oturdu. Gazeteci Cüneyt Özdemir de sosyal medyada yaptığı yayında bu duruma tepki gösterdi.

“Bir Vali 3 Milyon 750 Bin TL’lik Audi A8 Marka Araca Biniyorsa…”

Ülkenin çeşitli bölgelerinde meydana gelen felaketlerde ortaya çıkan mağduriyetlerde ve bundan sonra yaşanabilecek afetlerde kullanılmak üzere Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda yardım kampanyası başlatılmıştı. Gazeteci Cüneyt Özdemir de, YouTube’dan yaptığı yayında sosyal medyada çok konuşulan “Rize valisinin ultra lüks otomobili” hakkında bir yorumda bulundu ve “Bir kamu görevlisi, vali 3 milyon 750 bin TL’lik Audi 8 marka araca biniyorsa ben ibana falan para atmam” diye konuştu.

İşte Rize Valisinin Bindiği İddia Edilen Araç Hakkında Gelen Yorumlar: